کد خبر: 929405 A

با انتشار پیامی؛

استاندار قزوین به مناسبت روز ملی اصناف پیام تبریکی برای این قشر صادر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی پور  به مناسبت روز  ملی اصناف پیامی صادر کرد.

 متن این پیام، به شرح زیر است:

اصناف، یکی از بزرگترین بخش های نظام اقتصادی کشور به شمار می ‌روند.این مجموعه بخش اعظمی از نظام تولید، توزیع و خدمات کشور را به خود اختصاص داده ‌است.

در بخش بعدی این پیام آمده است:گستردگی  اصناف در کشور، این مجموعه را برآن داشته که آنها علاوه بر ایفای نقش مؤثر در عرصه اقتصادی، در مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز نقش آفرین باشند و این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ ها باعث شده تا نگاه‌ها به سمت این بخش به عنوان بخشی اثرگذار در اقتصاد کشور افزون شود.  

در ادامه این پیام آمده است: درطول تاریخ این مرز و بوم، قشر زحمتکش و خدوم اصناف با برخورداری از روحیه مذهبی و پایبندی به اصول و ارزش‌های دینی کارنامه درخشانی را از خود بر جای گذاشته است و اصناف همیشه در حیطه کاری خود امانتداری، انصاف و عدالت پیشه عمل و رفتار خود قرارداده اند و به آن پایبند بوده و هستند.

در بخش بعدی این پیام آورده شده است: با توجه به اهمیت حیاتی این بخش اولین روز از تیرماه به نام روز ملی "اصناف" نامگذاری شده و این نامگذاری این فرصت را پیش می آورد تا جامعه به اهمیت و جایگاه این قشر بزرگ در رشد و بالندگی کشور پی ببرد.

استاندار قزوین در ادامه پیام خود آورده است: بنابراین باید این فرصت را برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی اصناف و ارج نهادن به ارزش‌های معنوی، اجتماعی و اقتصادی این تلاشگران عرصه شکوفایی اقتصادی غنیمت شمرد.

در پایان این پیام استاندار قزوین آمده است: اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام جامعه اصناف، این روز خجسته را به همه تلاشگران عرصه تولید، توزیع و اقتصاد استان تبریک و تهنیت عرض نموده و از تلاش‌ها و خدمات ارزشمند این قشر فهیم و زحمتکش، در راستای کمک به رونق و جهش تولید، ایجاد اشتغال و ارتقاء فضای کسب و کار تشکر و قدردانی می نمایم.

 یکم تیر ماه به عنوان روز ملی اصناف نامگذاری شده است.

اجتماعی و اقتصادی اجتماعی و فرهنگی ایجاد اشتغال جامعه کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر