کد خبر: 928341 A

معاون جهاد کشاورزی استان خبرداد:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از آغاز فعالیت گشت‌های نظارت بر فرآیند خرید تضمینی گندم در استان با هدف مقابله با دلالان و کمک به تسریع کار خرید این محصول خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مجید اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: این گشت‌ها از طریق ۴۰ دستگاه خودرو فعال شده اند و تا کار پایان خرید تضمینی گندم (اواخر شهریور) به فعالیت خود ادامه می دهند.

معاون‌بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان افزود: این خودرو متشکل از کارشناسان جهاد و دستگاه‌های نظارتی هستند که به طور مرتب و روزانه از مزارع در حال برداشت گندم بازدید کرده و کشاورزان را برای انتقال محصول برداشتی به نزدیک ترین مرکز خرید تعیین شده راهنمایی می کنند.

اسماعیلی ادامه داد: تیم های بازرسی و نظارتی همچنین با هرگونه فعالیت دلالان و واسطه ها که چرخه خرید تضمینی گندم را دچار مشکل می کند، برخورد خواهند کرد.

وی بیان کرد: وعده های نادرست واسطه ها در سالیان گذشته موجب شده بود که برخی کشاورزان از تحویل و فروش گندم خود خودداری کنند.

این مسئول یادآور شد: با برنامه ریزی های انجام شده در دولت، مطالبات گندم کاران امسال در کم ترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت پرداخت خواهد شد.

۲۱ مرکز خرید تضمینی گندم در استان قزوین فعال شده است.امسال تعهد استان قزوین در زمینه خرید تضمینی گندم ۲۲۰ هزار تن است.

استان قزوین جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان معاون گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر