کد خبر: 921532 A

رئیس کل دادگستری استان:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: تمامی دستگاه‌های دولتی در استان قزوین به استفاده از کارشناسان رسمی دادگستری مکلف هستند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین نوراله قدرتی در دیدار با هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری، اظهار کرد: یکی از معضلات کانون کارشناسان رسمی دادگستری در رابطه با دستمزد کارشناسان است که در مواردی به درستی به آن توجه نمی‌شود.

رئیس کل دادگستری استان افزود: همین موضوع موجب بی‌دقتی در کار و لغزش از سوی کارشناسان می‌شود که باید از سوی مسئولان مربوط مورد بررسی قرار گرفته و برای رفع نقاط ضعف و کاستی آن اقدام شود.

قدرتی بیان کرد: امروزه کارشناسان رسمی دادگستری در بخش‌های مختلف نقش موثری برای تحقق عدالت و تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها دارند و باید با تامین نیرو و رفع نقاط ضعف برای استفاده بهینه از ظرفیت آنها اقدام کرد.

در ادامه سید حسن علائی رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان با اشاره به کمبود نیرو در این کانون، بیان کرد: در بعضی از رشته‌ها مانند حسابداری، نقشه برداری، ثبت و... با کمبود نیرو مواجه هستیم که جهت رفع آن از ظرفیت استان‌های مجاور استفاده می‌شود.

علائی افزود: امیدواریم مسوولان ارشد قضایی استان با هماهنگی مرکز، اقدامات لازم را برای تامین نیرو و رفع این مشکل انجام دهند تا بتوان به نحو بهتری برای انجام وظایف محوله به این کانون اقدام کرد.

استان قزوین دستگاه های دولتی رئیس کل دادگستری استان هیئت مدیره دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر