کد خبر: 917603 A

معاون شهردار قزوین خبر داد:

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از برگزاری جشنواره خرمشهر نماد مقاومت و پایداری به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد درافشانی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: جشنواره "خرمشهر نماد مقاومت و پایداری" با هدف گرامیداشت یاد و خاطره آزادسازی خرمشهر در چند محور مختلف شامل دل نوشته، نقاشی، کارگاه قصه گویی، کتاب‌خوانی و نمایشگاه عکس مجازی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین اظهار داشت: مسابقه دل نوشته با عنوان عطری از خاک غریب با هدف زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره رزمندگان آزادسازی خرمشهر و همچنین آشنایی نسل جوان با جانفشانی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند دلنوشته‌های خود را در این زمینه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

این مسئول ادامه داد: همچنین مسابقه نقاشی با عنوان "خرمشهر،شهر خون آزاد شد" ویژه رده سنی کودکان و نوجوانان از جمله برنامه‌هایی است که به مناسبت سالروز فتح خرمشهر برگزار می‌شود.

معاون شهردار قزوین کارگاه قصه گویی مجازی با عنوان جشن مقاومت و پیروزی را از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین به مناسبت آزاد سازی خرمشهر  ذکر کرد و گفت: این کارگاه توسط اعضای فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ برگزار می‌شود.

درافشانی افزود: مسابقه مجازی کتابخوانی با عنوان فتح خون از دیگر محورهای این جشنواره است که سوالات آن در کانال خانه‌های فرهنگ و فرهنگسراهای سازمان بارگذاری می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

این مسئول گفت: نمایشگاه عکس مجازی نیز با عنوان مهتاب در تاریکی توسط مراکز آموزشی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار می‌شود و عکس‌های ارسالی با موضوع آزاد سازی خرمشهر در کانال فرهنگسراها و خانه فرهنگ این سازمان به صورت مجازی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند دل نوشته، نقاشی و پاسخ مسابقه کتابخوانی را به آدرس فضای مجازی به شماره ۰۹۱۰۰۴۹۲۱۴۹ ارسال نمایند که به نفرات برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.

عملیات آزادسازی خرمشهر از مهم‌ترین حماسه‌های دفاع مقدس به شمار می‌رود به طوری که می‌توان آن را نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی عنوان کرد؛ این پیروزی در پی عملیات بیت‌المقدس به وقوع پیوست و سبب بازپس‌گیری خرمشهر در سوم خرداد ۱۳۶۱ خورشیدی شد.

دفاع مقدس شهرداری نسل جوان خرمشهر سالروز آزاد سازی خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر