کد خبر: 906768 A

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان:

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: توسعه ۱۰۰ هکتاری کشت گیاهان دارویی در استان قزوین برای امسال در دستور کار قرار گرفته که موجب جهش تولید این نوع محصولات می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی اکبری اظهار کرد: در حال حاضر ۲۶۱ هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به کشت گیاهان دارویی اختصاص دارد که بیشترین میزان آن مربوط به گل محمدی و زعفران است.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان افزود: سطح زیر کشت گل محمدی که در سال های اخیر از سوی کشاورزان قزوینی به ویژه در بخش کوهین رونق پیدا کرده است ۸۷ هکتار بوده و سطح زیر کشت زعفران که در تاکستان و بوئین زهرا رونق گرفته نیز ۵۴ هکتار است.

اکبری کشت گیاهان دارویی را در زمره یکی از برنامه های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: میزان برداشت گل محمدی و زعفران در استان قزوین به ترتیب ۸۴ تن و ۱۷۴ کیلوگرم بوده است که امیدواریم با توسعه کشت به زودی به ۲ برابر افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در سال جهش تولید تلاش داریم تا در زمینه گیاهان دارویی به جهش تولید دست پیدا کنیم، بیان کرد: ۱۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین نیز به کشت دیگر گیاهان دارویی از جمله گل گاوزبان، سماق، آویشن، مریم گلی و ... اختصاص دارد.

این مسئول با بیان اینکه قزوین استعداد کشت بالایی در زمینه گیاهان دارویی دارد، ادامه داد: شهرستان قزوین به ویژه الموت در این خصوص‌می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های تولید گیاهان دارویی در کشور تبدیل شود.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان عنوان کرد: با تقویت صنایع تبدیلی و فرآوری گیاهان دارویی در کشت این نوع گیاهان می‌توانیم به تولید بیشتری دست پیدا کنیم و در این خصوص از سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی استقبال می شود.

استان قزوین جهاد کشاورزی زعفران سازمان جهاد کشاورزی استان سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر