کد خبر: 869471 A

مدیرکل بهزیستی استان خبرداد:

مدیرکل بهزیستی استان قزوین از واگذاری 58 واحد مسکنونی به گروه های هدف اداره بهزیستی استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا وارثی در مراسم افتتاحیه مسکن مددجویان بهزیستی قزوین گفت: یک هزار و ۶۳۷ واحد مسکونی در سطح کشور به صورت نمادین افتتاح می شود که از این تعداد ۵۸ واحد سهم استان قزوین است.

مدیرکل بهزیستی استان افزود: این واحدهای مسکونی در راستای حمایت از گروه‌های هدف سازمان بهزیستی کشور، جامعه دو معلولی و چند معلولی ، زنان سرپرست خانوار و معلولین سرپرست خانوار ساخته شده است.

وارثی  با بیان اینکه این واحدها شامل ۲۰ واحد شهری و ۳۸ واحد روستایی است ، بیان کرد: از این تعداد سهم شهرستان قزوین ۱۸ واحد مسکونی، شهرستان البرز ۱۵ واحد، شهرستان آبیک ۳ واحد روستایی، شهرستان تاکستان ۱۰ واحد روستایی و شهرستان بوئین زهرا ۱۲ واحد روستایی است.

وی با اشاره به ساخت و  تحویل واحدهای مسکونی به جامعه هدف بهزیستی استان تصریح کرد : سه هزار و ۹۰۲ واحد از ابتدای نهضت ملی برای مددجویان جامعه هدف ساماندهی شده که ۲ هزار و ۳۲۱ واحد تاکنون به خانواده ها تحویل داده شده و ۱۵۱ واحد تا پایان سال آینده واگذار خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: همچنین در حوزه خانواده های دو عضو معلول شهری، در سطح استان ۲۵۵ خانواده واجد شرایط شناسایی شده که پس از ساماندهی ۲۰۶ واحد واگذار و ۴۹ واحد در دست اقدام و در حوزه روستایی ۱۲۸ خانواده شناسایی شدند که ۷۰ واحد واگذار و ۳۹ واحد در دست اقدام است.

مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به اعتبارات ساخت مسکن معلولین یادآور شد: اعتبارات این امر از طریق تسهیلات بانکی چهار درصدی و سهم مشارکت خانواده و نیز حمایت بلاعوض بهریستی و خیرین تامین شده است.

استان قزوین بهزیستی تسهیلات بانکی خانواده مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر