کد خبر: 857057 A

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان قزوین:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با حمایت و تقویت تعاونی ها و اختصاص تسهیلات ویژه در این بخش باعث گسترش بازار کار و دستیابی به اشتغال پایدار در استان می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رضا گروسی اظهار کرد: تعاونی‌ها یکی از راه‌های گسترش بازار کار و دستیابی به اشتغال پایدار هستند و با سرمایه گذاری صحیح در این بخش می‌توان به کاهش فقر و بیکاری کمک کرد.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان گفت: تعاونی‌ها از مردم نهادترین بخش‌های اقتصادی شناخته می‌شوند و می‌توان با رویکرد مناسب در این زمینه و اختصاص تسهیلات ویژه‌ برای حمایت و تقویت این بخش اقدام کرد.

گروسی تاثیر تعاونی‌ها را در ایجاد اشتغال پایدار چشمگیر دانست و افزود: رشد و توسعه تعاونی‌ها مبتنی بر مشارکت، توانمندی، هم افزایی و عقلانیت جمعی است و باید با توجه به این شاخصه‌ها زمینه جذب کارجویان و پیشرفت این بنگاه‌های داخلی را فراهم آورد.

وی با تاکید بر نقش موثر تعاونی‌ها در اقتصاد کشور، بیان کرد: برنامه‌ریزی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بدون توجه به نقش تعاونی‌ها در چرخه تولید و اقتصاد کشور میسر نیست و باید برای بروز ظرفیت‌های داخلی و تبدیل توانایی‌های بالقوه آنها به بالفعل زمینه سازی لازم صورت گیرد.

این مسئول ، تعامل سه جانبه مردم، دولت و تولیدکنندگان را در ﺗﺪﺍﻭﻡ ﺗﻮﻟﻴﺪ ملی و ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺍﺯ ﻛﺎﺭ ﻭ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﺍﻳﺮﺍنی ضروری دانست و گفت: تعامل موثر ﺩﻭﻟﺖ، ﺩﺳﺖ ﺍﻧﺪﺭﻛﺎﺭﺍﻥ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ موجب می‌شود تا تعاونی‌ها بتوانند تولید خود را افزایش داده و برای ایجاد رونق ملی گام بردارند.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه تا نیمه نخست سال جاری ۷۷۶ تعاونی در استان ثبت شده است، ادامه داد: ۱۲ تعاونی معدنی، ۸۲ تعاونی مسکن، ۲۲۲ تعاونی کشاورزی، ۱۹ تعاونی فرش، چهار تعاونی عمرانی، ۱۱۳ تعاونی خدمات، ۴۱ تعاونی حمل‌ونقل، ۵۲ تعاونی‌تولیدی-توزیعی، پنج تعاونی‌سهام عدالت، ۴۴ تعاونی تأمین نیاز مصرف‌کنندگان، پنج تعاونی صنفی، ۱۶ تعاونی تولیدکنندگان و ۱۲ تعاونی اعتبار در استان مشغول به فعالیت هستند.

گروسی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان قزوین یکی از قطب‌های کشاورزی است بیشترین تعاونی‌های استان در این بخش ثبت شده و در زمینه گلخانه، پرورش قارچ و محصولات کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: بعد از بخش کشاورزی، تعاونی‌های خدماتی با ۱۴۹ تعاونی بیشترین فعالیت را دارند که شامل تعاونی‌های بسته‌بندی، خدمات کامپیوتری، مراکز بهداشتی و درمانی، روانشناسی و حتی آرایشگری هستند.

این مسئول یادآور شد: تعاونی‌های صنعتی نیز با ۱۱۳ تعاونی در رده سوم تعاونی‌های استان قرار دارند و اغلب تعاونی‌های فعال در این بخش در زمینه تولید فولاد، میلگرد و قطعات یدکی فعال هستند.

به گفته گروسی، استان قزوین ۷۷۶ تعاونی در دسته‌های مختلف شامل تعاونی‌های اعتبار، تأمین نیاز تولیدکنندگان، تأمین نیاز صنفی، تأمین نیاز مصرف‌کنندگان، سهام عدالت، تولیدی- توزیعی، حمل‌ونقل، خدمات، صنعتی، عمرانی، فرش دستبافت، کشاورزی، مسکن و معدن دارد.

استان قزوین اشتغال بازار کار فرش کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر