کد خبر: 855169 A

با محوریت گام دوم انقلاب؛

همایش شعر افق برای اولین بار با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب به همت ستاد مردمی جبهه فرهنگی در استان قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی جلیلوند دبیر کنگره شعر افق گفت: وظیفه یک شاعر انقلابی است که رسالت خود را در راستای تبیین بیانات مقام معظم رهبری پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ادا کند.

دبیر کنگره شعر افق با بیان اینکه شعر زمانی در خدمت مفاهیم انقلاب است که ارزش‌های نظام اسلامی و آرمان‌های شهدای دفاع مقدس را تبیین کند، اظهار داشت: در شعر آیینی می‌توان با استفاده از این عناصر برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اقدام کرد.

جلیلوند با اشاره به برگزاری نخستین کنگره شعر افق در قزوین، ادامه داد:موضوعات این کنگره با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب تنظیم شده است تا شعرا در این خصوص به شعرسرایی پرداخته و بیانات مقام معظم رهبری را برای مردم تبیین کنند.

وی با اشاره به موضوعات این کنگره، تصریح کرد: استکبارستیزی، امید به آینده، مهدویت و تمدن سازی، جایگاه عدالت در نظام اسلامی، جوانی محور پیشرفت، معنویت و اخلاق، خانواده و سبک زندگی اسلامی و عظمت ایران بعد از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی محورهای این کنگره هستند که علاقه‌مندان می‌توانند در خصوص آن به شعرسرایی بپردازند.

این مسئول با بیان اینکه مراسم اختتامیه کنگره ۲۷ بهمن‌ماه برگزار می‌شود، اضافه کرد: شعرا تا ۱۸ بهمن‌ماه سال جاری فرصت دارند که آثار خود را به‌صورت مجازی و حضوری به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.

جلیلوند افزود: علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیش‌تر در خصوص نحوه ارسال آثار و شرکت در کنگره می‌توانند با شماره‌  ۰۲۸۳۳۳۵۶۴۴۹ تماس بگیرند.

در حال حاضر ۶۰ نفر از شاعران قزوینی در شعر آیینی مشغول فعالیت هستند.

استان قزوین انقلاب انقلاب اسلامی ایران شعر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر