کد خبر: 852150 A

دبیر کارگروه اشتغال روستایی استان:

دبیر کارگروه اشتغال روستایی استان از پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی در استان قزوین خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ناصر شفیع آبادی در جلسه کارگروه تسهیلات اشتغال روستایی استان قزوین گفت: تاکنون ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی استان پرداخت شده است.

دبیر کارگروه اشتغال روستایی استان با بیان اینکه یک هزار و ۸۹۲ طرح اشتغال روستایی در استان به ثبت رسیده است، اظهار کرد: برای پرداخت تسهیلات به این طرح‌ها مبلغ ۲ هزار و ۷۱۴ میلیارد ریال منابع بانکی تخصیص داده شده است.

به گفته شفیع آبادی، یک هزار و ۴۴۹ طرح اشتغال روستایی از ابتدای سال جاری تاکنون با محوریت چهار بانک عامل در استان قزوین تسهیلات دریافت کردند.

وی ادامه داد: رتبه بانک‌های استان را در کشور چندان مناسب ندانست و افزود: از بین بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی شامل کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی قزوین با رتبه ۹ در کشور جایگاه بسیار مناسبی دارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان نباید به تاخیر بیافتد و بانک‌ها لازم است که با متقاضیان نهایت همکاری را داشته باشند.

رسته دامپروری و فرش بافی بیشترین میزان‌تسهیلات اشتغال روستایی در استان قزوین را به خود اختصاص داده است.

استان قزوین در سال جاری ایجاد ۱۸ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

استان قزوین اشتغال فرش کشاورزی منابع بانکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر