کد خبر: 851790 A

در مراسم اختتامیه صورت گرفت؛

در مراسم اختتامیه رویداد شتاب استارت آپ دانشگاه کار الوند با محور بهداشت، ایمنی، محیط زیست سه ایده برتر معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مراسم اختتامیه رویداد شتاب استارت آپی شامگاه پنجشنبه با حضور حسن اسدی رئیس دانشگاه کار، فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، محمد اسدی دبیر کل کانون عالی بازنشستگان کشور و جمعی از دانشجویان و ایده پردازان در دانشگاه کار شهر الوند برگزار شد.

حسن اسدی در این مراسم اظهار داشت: از ۹ ماه قبل این ایده مطرح شد و با همکاری محیط زیست تلاش کردیم اولین رویداد استارت آپ در حوزه بهداشت و ایمنی و محیط زیست را با کمک دانشجویان برگزار کنیم.

وی یادآور شد: از آنجا که دانشگاه کار و مرکز علمی کاربردی خانه کارگر استان برای کاهش وابستگی به شهریه باید طرح‌های جدید ارائه می‌کرد تا رشته‌های کاردانی رایگان شود به فکر برگزاری این استارت آپ افتادیم.

اسدی تصریح کرد: از آنجا که باید به منابع دیگر اتکا کنیم فرصتی در ایده‌های دانشجویان جستجوی می‌کردیم تا با تجاری سازی ایده‌ها به درآمدهای جدید برسیم.

وی گفت: با فعال کردن مراکز رشد، شتاب دهنده‌ها و استارت آپ ها فرصت خوبی برای استعدادیابی دانشجویان خلاق ایجاد شد و ما توانستیم به منبع جدیدی به جای شهریه‌ها دست پیدا کنیم.

رئیس دانشگاه کار الوند اظهار داشت: با راه اندازی سایت ویژه تعداد ۷۶ طرح و ایده ارائه شد که با دعوت از کارشناسان ابتدا پیش داوری شد و ۱۵ طرح به مرحله داوری رسید که امروز از سه ایده برتر تجلیل می‌شود.

در این مراسم از سه طرح و ایده استارت آپی برتر تجلیل شد.

طرح بهینه سازی زمان تولید بیوگاز دامی متعلق به ناصر اینانلو رتبه اول شد، نصب سنسور آلارم رنگی و سنسور صدا بر روی خط کشی عابر پیاده برای نابینایان و ناشنوایان، رتبه دوم را کسب کرد و طرح ماسک دید در دود متعلق به تیم دانشجویی کیایی در رده سوم جای گرفت.

رئیس دانشگاه رشد ماسک محیط زیست نابینایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر