کد خبر: 850834 A

رئیس سازمان صمت استان :

از محل اعتبارات تبصره ۱۸ بیش از ۷۴ میلیارد تومان تسهیلات به صنعتگران و تولیدکنندگان در استان قزوین پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سعید نبیل در جلسه بررسی وضعیت اعطای تسهیلات، گفت: از ابتدای ابلاغ تبصره ۱۸ در سال جاری به استان تعداد ۱۸۰ مورد درخواست تسهیلات توسط واحدهای صنعتی دریافت شده است.

رئیس سازمان صمت استان افزود: از این تعداد ۵۶ مورد توسط کمیته مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد و به ۹ درخواست هم مبلغ ۷۴ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

نبیل اظهار کرد: اعتبارات تخصیص یافته از محل تبصره ۱۸ در سراسر کشور بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان است که توسط ۷ بانک عامل پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: عمده مشکلات تبصره ۱۸ در استان شامل تأخیر در ابلاغ و تخصیص اعتبار، نبود امکان پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت به طرح‌های نیمه تمام و اعمال محدودیت در سامانه هماهنگی بر اساس سهم تخصیصی به هر استان است که برای رفع آن اقدام خواهیم کرد.

جلسه بررسی وضعیت اعطای تسهیلاتتبصره 18، به ریاست عیسی قبادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، حسین زکی‌زاده مدیر کل حوزه اقتصادی استاندار، لشکری معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صمت، احمدی رئیس اداره امور طرح‌ها و سرمایه گذاری سازمان صمت و کارشناسان و مدیران بانک‌های عامل در استانداری قزوین برگزار شد.

استان قزوین سرمایه گذاری مشکلات معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر