کد خبر: 843181 A

برای اولین بار در نیروهای مسلح صورت گرفت؛

اولین مرکز نیکوکاری کمیته امداد به نام شهید سپهبد صیاد شیرازی در لشکر ۱۶ زرهی استان قزوین افتتاح و راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در حاشیه افتتاح این مرکز و دیدار با فرماندهان لشکر ۱۶ زرهی گفت: افتتاح مرکز نیکوکاری در نیروهای مسلح اقدام بسیار بزرگی است که می‌تواند موجب اقدامات خیرخواهانه بسیاری شود.

وی اظهار داشت: اگرچه محور نیکوکاری و امور خیر در مساجد قرار دارد، اما این نوع مرکز پیش از این در رسانه و مطبوعات و سپس در نیروهای مسلح نیز راه‌اندازی شد تا دامنه اقدامات خیرخواهانه گسترش یابد.

بختیاری به راه‌اندازی سه هزار مرکز نیکوکاری در کشور اشاره کرد و گفت: افتتاح این نوع مراکز به نوعی برون سپاری خدمات است تا پرچمداری خدمات کمیته امداد به مردم منتقل شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه صحبت‌های خود به اجرای طرح حرفه‌آموزی برای سربازان اشاره کرد و گفت: همین که برای سربازان در طول ۱۸ ماه خدمت سربازی، دوره‌های آموزشی و حرفه آموزی انجام می‌شود اقدام بسیار بزرگی است.

امیر سرتیپ دوم بابک جلالی فرمانده لشگر ۱۶ زرهی استان قزوین نیز در این مراسم گفت: مطالبه اصلی ما فراهم شدن اعتبار لازم برای توسعه فیزیکی این مرکز نیکوکاری است.

وی افزود: وجود این مرکز در کنار ساختمان ایثارگری موجب شده یک مجموعه خیرخواهانه که می‌تواند زمینه ساز اقدامات خیرخواهانه شود ایجاد گردد.

در این مراسم محمد شفیعی فرماندار شهر قزوین نیز حضور داشت.

استان قزوین سربازی کمیته امداد مطبوعات نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر