کد خبر: 841305 A

رئیس اتاق بازرگانی استان:

استان قزوین به علت دارا بودن زیر ساخت‌های لازم شرایط همکاری اقتصادی با کشور کنیا را دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی بخشنده روز دوشنبه در دیدار با جعفر برمکی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنیا گفت: با وجود ظرفیت‌های اقتصادی ویژه، فناوری به روز و زیرساخت‌های لازم در استان قزوین همه شرایط لازم برای ایجاد رابطه اقتصادی با کشور کنیا فراهم است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین افزود: اتاق بازرگانی قزوین در حال حاضر معین کشورهای شرق آفریقا به شمار می رود و این ظرفیت هم‌اکنون فراهم است تا نگاه ویژه‌ای به بازار کنیا استان باشیم.

بخشنده بیان کرد: کشور کنیا دروازه ورود فعالان اقتصادی استان به کشورهای شرق آفریقاست که باید مورد توجه تولیدکنندکان و سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

وی به استقبال برخی از سرمایه‌گذاران قزوینی در حوزه صید ماهی و سرمایه گذاری روی محصولات کشاورزی و صنعت در کنیا اشاره کرد و گفت: درحال حاضر این امکان وجود دارد که حتی سرای ایرانیان (مجتمع‌های اقامتی، تجاری) در کشور کنیا راه‌اندازی شود.

این مسئول اظهار کرد: با صادرات غیرنفتی و افزایش تولیدات قزوین اکنون فقط به عنوان یک استان صنعتی شناخته نمی‌شود و با حمایت سرمایه‌گذاران و فعالان بخش خصوصی امروز جایگاه مهمی در  تولیدات متنوع کشاورزی و صدور خدمات فنی و مهندسی دارد.

وی به فضای تحریمی در روابط اقتصاد بین المللی پرداخت و خاطرنشان کرد: افق بخش خصوصی در کشور، ایجاد اقتصادی مبتنی  بر توسعه صادرات غیرنفتی است که خوشبختانه به لطف تحریم کنندگان خارجی این مهم روز به روز در حال افزایش است.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی بخش خصوصی کشاورزی کنیا فنی و مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر