کد خبر: 839855 A

در کارگاه فیلم صورت گرفت؛

کارگاه فیلم حوزه هنری با حضور حسن لطفی به اکران، نقد و بررسی «تعطیلات رومی» ساخته ویلیام وایلر اختصاص یافت.

 به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسن لطفی نویسنده و پژوهشگر در تحلیل و بررسی «تعطیلات رومی» ساخته ویلیام وایلر  اظهار کرد: تعطیلات رومی نمونه آثار ماندگار تاریخ سینما است و بر خلاف پایان نسبتا تلخ، مخاطب با امیدواری سالن سینما را ترک می کند.

وی افزود: شاید سازندگان فیلم هیچگاه تصور این میزان از اثرگذاری را نمی کردند، اما آنچه روی پرده رفت، فیلمی بود که تبدیل به نماد و معرف شهر تاریخی رم گردید و شاید این معلول آن باشد که؛ کارگردان با اجتناب از فیلمبرداری استدیویی بیشتر به معرفی شهر پرداخت.

این منتقد سینمایی یادآور شد: برخلاف تصور مسوولان شهر رم که گمان می کردند، فیلم چهره بدی از رم به بیننده نشان خواهد داد، اما ویلیام وایلر (کارگردان) توانست با زیرکی تمام، فیلمی با سطح عالی به ایتالیا و جهان سینما ارائه کند و بخشی از فرهنگ و هویت این کشور را به نمایش گذارد.

لطفی خاطرنشان کرد: این فیلم به لحاظ ساختار به خوبی از نحوه ارائه اطلاعات بهره برده و توانسته برای کسانی که قصد نوشتن فیلمنامه کلاسیک را دارند به عنوان یک منبع آموزشی قابل قبول مورد استفاده قرار گیرد.

کارگاه اکران، نقد و بررسی فیلم های شاخص ایران و جهان روزهای پنجشنبه، از ساعت: ۹:۳۰ تا ۱۲ زیر نظر حسن لطفی با حضور هنرمندان، در تالار حافظ حوزه هنری قزوین، واقع در بلوار مدرس-روبروی بوستان ملت- جنب سینما بهمن دایر است.

ایتالیا ایران و جهان تعطیلات جهان شاخص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر