کد خبر: 838481 A

سرپرست تعزیرات حکومتی استان خبرداد:

ساعات کار گشت تعزیرات حکومتی در قزوین به منظور کنترل قیمت کالاها افزایش یافته و علاوه بر صبح‌ها، عصر و شامگاه هر روز نیز انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هوشنگ محمدی روز دوشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد:  اداره کل تعزیرات حکومتی استان از لحظه اجرای "طرح اصلاح نرخ بنزین" و با توجه به احتمال سوء استفاده سودجویان از این شرایط، اقدامات خود را آغاز کرد.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین افزود: گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی جهت رصد و پیمایش بازار روزانه برگزار می‌شود و تا اتخاذ تصمیم های جدید رویکرد تشدید نظارتی را ادامه خواهیم داد.

محمدی ادامه داد: گشت های تعزیرات در نوبت صبح و عصر در سطح بازارهای استان حضور دارند.

وی بیان کرد: گزارشات محدودی از افزایش قیمت کرایه آن هم مربوط به مسافرکش های شخصی رسیده که با توجه به اینکه مسافرکشی رانندگان خودروی شخصی بدون دریافت مجوز غیرقانونی است مراجع متولی باید جلوی این کار را بگیرند.

این مسئول گفت: از آژانس ها، اتحادیه تاکسی رانی،پایانه ها و موسسات حمل و نقل درون و برون شهری بطور منظم بازدید شده و اقدامات لازم برای جلوگیری از تخلفات احتمالی معمول می شود.

وی همچنین گفت: از آغاز طرح تاکنون به شکایات ارسالی خارج از نوبت وبا قید فوریت رسیدگی شده و در این مدت یک واحد صنفی توزیع گاز مایع به علت گران فروشی پلمپ شده است.

محمدی اظهار کرد: نظارت بر میدان میوه و تره بار و محل های عرضه و پخش کالاهای اساسی بطور ویژه در دستور کار گشت های مشترک قرار دارد.

سرپرست تعزیرات حکومتی قزوین اضافه کرد: سازمان تعزیرات در هر نقطه از فرآیند عرضه کالا و خدمات به مباحث گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، تقلب، قاچاق و ... ورود و با متخلفان برخورد می کند.

وی یادآور شد: متخلفان صنفی در زمانی که شاکی خصوصی وجود دارد ضمن پرداخت جریمه باید خسارت وارده به شاکی را نیز بپردازند و در صورت تشکیل پرونده تخلف طبق قانون باید ۲ تا پنج برابر آنچه که تخلف کرده اند جریمه بپردازند. در شرایط خاص و برگزاری طرح ها بنابر قانون تشدید مجازات ها علیه متخلفین اعمال می شود.

بنزین تعزیرات حمل و نقل گاز میوه و تره بار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر