کد خبر: 838459 A

رئیس دادگستری شهرستان البرز:

رئیس دادگستری شهرستان البرز گفت: سیاست کاری و اولویت دستگاه قضا در استان کاهش جمعیت کیفری است و این بازدیدها می‌تواند کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها را تسریع بخشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمود محمودخانی روز دوشنبه در بازدید از زندان مرکزی قزوین و در جمع مددجویان شهرستان البرز اظهار کرد: زندانی شدن یک فرد، مشکلات و مسائل متعددی را برای فرد زندانی و به تبع آن خانواده وی در پی دارد و شایسته است با تأسی از سیره و رفتار پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) برای کاهش آثار مخرب حبس و آلام و دردهای زندانیان اقدام کنیم.

رئیس دادگستری شهرستان البرز افزود: یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر، تحقق سیاست کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی است و ایشان همواره بر لزوم کاهش مجازات حبس تاکید داشته‌اند.

این مقام قضایی بیان کرد:  تحقق جدی این مطالبه رهبر معظم انقلاب با بخشنامه رئیس قوه قضاییه باعث شد تا ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری به یک نهضت عمومی در دستگاه قضا تبدیل شود و دادگاه‌ها، دادسراها و حتی زندان‌ها، تمام تلاش خود را برای کاهش تعداد زندانیان آغاز کنند.

محمودخانی خاطرنشان کرد: زندان راه حل مناسبی برای اصلاح افراد نیست به خصوص در مواردی که اشخاص از روی غفلت و ناآگاهی مرتکب جرم شده باشند.

 وی افزود: بدون شک استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس به ویژه در جرایم غیرعمد در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نقشی اساسی دارد.

رئیس دادگستری شهرستان البرز ادامه داد: بازدید قضات دادگستری شهرستان البرز از زندان‌ به صورت هدفمند، برنامه ریزی شده و مستمر ادامه خواهد داشت زیرا همین موضوع یکی از راهکارهای اصلی کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است.

شهرستان البرز با مرکزیت الوند در ۱۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.

استان قزوین جرم زندان دادگستری سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر