کد خبر: 833837 A

علیخانی مطرح کرد:

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین از افزایش ۱۷ درصدی سرمایه‌گذاری در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، مرتضی علیخانی روز سه‌شنبه در نخستین اجلاس زنان بازرگان کشور که در قزوین برگزار شد افزود: قزوین به جهت قرار گرفتن در مسیر غرب به شرق کشور، موقعیت آب و هوایی مناسب و نزدیکی به تهران از ظرفیت‌های عظیمی در سرمایه‌گذاری صنعتی، کشاورزی و گردشگری برخوردار بوده و تاکنون هیچ مشکلی برای استقبال و حمایت از سرمایه گذاران نداشته است.

وی اضافه کرد: این استان در حال حاضر در تولید بسیاری از محصولات از جمله صنایع کاشی و سرامیک ، لوازم خودرو و لبنیات و سایر محصولات که در آن سرمایه گذاری شده دارای برند معتبر بوده و از قطب های کشور است.

علیخانی در ادامه از افزایش ۱۷ درصدی سرمایه گذاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در قزوین خبر داد و گفت: همچنین در این مدت  واردات محصول از کشورهای دیگر ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: پیش از تحریم اقتصادی علیه ایران ۱۲۵ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در انرژی خورشیدی در قزوین صادر شد که پس از تحریم گرچه تعداد آنها کاهش یافت اما کماکان در انرژی بادی و خورشیدی ظرفیت های خوبی در این استان موجود است و مقدمات راه اندازی شهرک انرژی خورشیدی نیز در حال پیگیری است.

علیخانی افزود: همچنین با توجه به ظرفیت قزوین در پخت شیرینی سنتی که متاسفانه آنطور که باید در کشور معرفی نشده، طرح احداث شهرک شیرینی  در آزادراه قزوین زنجان در زمینی با مساحت ۲۸ هزار متر مربع در حال پیگیری است.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین به نقش ویژه زنان در عرصه های اقتصادی اشاره کرد و افزود: بانوان ما به ویژه در سال‌های اخیر نشان داده‌اند که در انجام فعالیت های اقتصادی توانایی بالایی دارند.

مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی قزوین نیز در این مراسم گفت: کشور ما به سرعت در حال متحول شدن است و یکی از نشانه‌های آن را می‌توان در ایفای نقش زنان در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دانست.

وی اضافه کرد: فعالیت های کانون زنان بازرگان قزوین در این 2 سال که از تاسیس آن می‌گذرد پیشرفت خوبی داشته و با این توانمندی به طور حتم در چند سال آینده سهم بزرگی از اقتصاد استان از سوی بانوان به دست خواهد آمد.

بخشنده به قابلیت‌های قزوین در  حوزه گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: گردشگری به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌های توسعه اقتصادی می‌تواند جایگزین تولید و صنعت شده و به رونق هرچه بیشتر استان کمک کند.

وی با بیان اینکه بانوان باید سهم بیشتری در اتاق های بازرگانی داشته باشند،اظهار داشت: بانوان می‌توانند در این زمینه و همچنین صنایع دستی به خوبی ایفای نقش کنند.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی قزوین از برنامه ریزی برای صدور صنایع دستی قزوین از طریق فناوری هوشمند به خارج از کشور خبر داد و افزود: زیرساخت‌های این کار هم‌اکنون با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در حال آماده‌سازی است.

جمعی از  اعضای کانون های زنان بازرگان کشور به منظور بازدید از ظرفیت های صنعت استان قزوین امروز سه‌شنبه به این استان سفر کردند.

در پایان این نشست تفاهم همکاری بین کانون زنان بازرگان و پارک علم و فناوری استان قزوین امضاء شد.

اقتصاد زنان سرمایه گذاری گردشگری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر