کد خبر: 832621 A

رئیس شورای شهر قزوین اعلام کرد:

در جریان بازدید رئیس و اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از کمربند شرق شهر قزوین مقرر شد؛ پل امام رضا(ع) با کمترین دخالت در باغستان سنتی قزوین تکمیل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حکمت اله داودی رئیس پارلمان محلی قزوین در خصوص بازدید رئیس و اعضای کمیته  فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از برخی پروژه های شهری قزوین اظهار داشت: از سوی این کمیته پروژه های  کمربندی شرق، بلوار آیت اله خامنه ای (مد ظله العالی)، محدوه بین پل ولایت تا پل مرحوم ابوترابی، پل امام رضا(ع)، اراضی موسوم به عظیم زاده و محور نسیم شمال  مورد بازدید قرار گرفت.

وی افزود: در جریان بازدید از کمربندی شرق قزوین نحوه بهینه سازی رودخانه و ایجاد کمربندی بدون تخریب و  لطمه به مناطق دیگر مورد بازید  اعضای این کمیته قرارگرفت.

داودی، به بازدید کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری از محدوده پل ولایت و پل مرحوم ابوترابی اشاره و بیان کرد: با توجه به بازدید کارشناسی این کمیته قرار شد تا با کمترین دخالت در باغستان سنتی و حداکثر تا لبه پشت ساختمان های موجود در بلوار جمهوری اسلامی کمربندی و ادامه پل امام رضا(ع) احداث شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: محور نسیم  شمال نیز مورد بازدید اعضای این کمیته قرار گرفت و وضعیت بهسازی این محور به تایید اعضای کمیته مذکور  رسید.

رئیس پارلمان محلی قزوین تصریح کرد: قسمت هایی از اراضی عظیم زاده و طرح هایی که  شرکت آورث در این خصوص داشته، مورد استقبال رئیس و اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران قرار گرفت.

وی با مثبت ارزیابی کردن این بازدیدها تصریح کرد: به گفته کارشناسان کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، آنچه در این بازدیدها روشن است با آنچه برخی تشکل ها مطرح کرده بودند به ویژه در بهینه سازی و ساماندهی رودخانه باراجین متقاوت بود.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین اظهار امیدواری کرد: هر چه سریع‌تر جلسات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برگزار و نتایج مصوبات برای اجرا به شهرداری قزوین ابلاغ شود تا شاهد تسریع در روند اجرای عملیات عمرانی این پروژه ها باشیم.

اعضای شورای امام رضا ایران شورای اسلامی شهر کمیته فنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر