کد خبر: 828023 A

بخشدار مرکزی آبیک تاکید کرد:

بخشدار بخش مرکزی شهرستان آبیک بر اختصاص اعتبارات سیل به این شهرستان از سوی مسئولان استان قزوین تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیروس رجبی در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان آبیک اظهار کرد: با توجه به آغاز فصل سرما و بارش نزولات جوی، طی جلسه‌ای با دهیاران بخش مرکزی بر تهیه ماسه و نمک روستاهای کوهستانی تاکید شده است.

وی با بیان اینکه تنها مسیر رودخانه زیارن به قشلاق لایروبی شده، افزود: چاه آب شرب رودخانه انجیلاق در بستر رودخانه واقع شده و مکاتبه برای اصلاح مسیر رودخانه صورت گرفته است.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان آبیک با اشاره به جای‌گذاری باکس بتنی در رودخانه روستای طیخور و عدم تعمیر پل این روستا توسط راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: آب تمام رودخانه‌های استان قزوین سرریز شهرستان آبیک می‌شود که می‌طلبد توجه ویژه‌ای از سوی مسئولان استان قزوین به این شهرستان شده و از 6 میلیارد تومان  اعتبار اختصاص یافته در زمینه سیل استان، به شهرستان آبیک مبلغ مناسبی اختصاص یابد.

رجبی اضافه کرد: اگر در زمینه رودخانه‌های روستاهای بخش مرکزی شهرستان آبیک از جمله جزمه لایروبی صورت نگیرد قطعا با بارش باران شدید و سیل، با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار است با خاک و باکس بتنی مسیر جاده روستای کزلک تعمیر شود فایده‌ای نخواهد داشت و انجام نشود، بهتر است.

این مسئول اذعان کرد: لازم است لایروبی و بهسازی رودخانه‌ها و پل‌ها عملیاتی شود چرا که با گذشت 6 ماه از سیل فروردین ماه امسال، تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

استان قزوین جاده راهداری و حمل و نقل جاده سرما سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر