کد خبر: 824181 A

فرمانده پلیس راه استان خبر داد:

روزانه ۲ هزار دستگاه اتوبوس حامل زائران اربعین حسینی (ع) از مسیرهای ارتباطی استان قزوین عبور می کنند که وضعیت عبور و مرور آنها از جهت ایمنی و کنترل ترافیکی آنها از سوی پلیس راه کنترل و رصد می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سرهنگ نصرالله بیگلری فرمانده پلیس راه استان قزوین روز پنجشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به روزهای پایانی هفته و مصادف شدن اول هفته با اربعین حسینی و همچنین تردد چشمگیر زائرین "اباعبدالله حسین (ع)" به سوی مرزهای غربی کشور و بالعکس شاهد افزایش چشمگیر حجم سفر در راه های استان هستیم.

وی با اشاره به فعال بودن ۵۰ دستگاه دوربین هوشمند ثابت و ۳۶ دستگاه دوربین کنترل سرعت دستی در جاده های استان تصریح کرد: تا روز یکشنبه بیست و هشتم مهر ماه شاهد افزایش تردد وسایل نقلیه در تمامی راه های استان قزوین خواهیم بود.

سرهنگ‌ بیگلری اضافه کرد: با توجه به اینکه به صورت روزانه  2 هزار دستگاه اتوبوس در حال تردد در جاده های استان هستند، نظارت و کنترل مستمر بر رفتار رانندگان ناوگان مسافربری به خصوص رانندگان اتوبوس ها با سامانه هوشمند کنترل الکترونیکی با دقت انجام می شود.

 رئیس پلیس راه استان  توصیه کرد: رانندگان قبل از شروع سفر از سلامت فنی وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کرده و در زمان رانندگی سرعت مجاز را رعایت کرده و از ارتکاب هرگونه تخلفات رانندگی پرهیز کنند. همچنین طی هر ۲ ساعت رانندگی مستمر ۳۰ دقیقه استراحت کنند زیرا علت اصلی بیشتر تصادفات در راه ها ناشی از خستگی و خواب آلودگی است.

اتوبوس استان قزوین پلیس راه پلیس راه استان وسیله نقلیه اربعین ۹۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر