کد خبر: 823466 A

هلال احمر قزوین خبر داد:

امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر قزوین، ۴۳ مصدوم ناشی از حوادث جاده ای را از بیمارستان‌های شهر سماوه و دیوانیه عراق به نقاط صفر مرزی شلمچه و مهران انتقال دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حکمت الله هاشمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین با اعلام این خبر افزود: نجاتگران اعزام شده به عراق در اورژانس بیمارستان جمهوری شهر حله به صورت شیفتی جهت ارائه خدمات شبانه روزی به زائران اربعین حسینی که دچار مصدومیت و یا بیماری شده‌اند، حضور دارند.

وی اضافه کرد: دو تیم امدادی متشکل از ۱۱ نفر از نیروهای عملیاتی منتخب استان به همراه یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به عراق اعزام شده‌اند.

هاشمی ادامه داد: این تیم ها از ابتدای مراسم عزاداری اربعین حسینی یعنی از ۱۳ مهرماه به کشور عراق اعزام شده‌اند و تا پایان این مراسم در روز سوم آبان‌ماه در پایگاه سامرا و حله مستقر بوده و به زائران خدمات امدادی ارائه می‌کنند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر قزوین همچنین از آمادگی پایگاه های امداد و نجات بین شهری مستقر در راه های استان برای خدمات رسانی به زائران در مسیر رفت و برگشت خبر داد و افزود: به همین منظور تمامی پایگاه‌های ثابت و موقت با بیش از ۱۲۰ نیروی عملیاتی امداد و نجات و ۱۳ دستگاه ست نجات و ۲۹ دستگاه آمبولانس آماده ارائه خدمات به زائران هستند.

جاده جمعیت هلال احمر خدمات رسانی عراق هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر