کد خبر: 820447 A

نجفی به ایلنا خبر داد:

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری قزوین گفت: دومین جشنواره استانی عکس "روستا، زندگی" در قزوین برگزار می‌شود.

اکرم نجفی در گفت‌ وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: روستاها به عنوان بخش مهمی از هویت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تاریخی ما همیشه بستر مناسبی برای پرداختن به ابعاد مختلف آن است.

وی افزود: از آن جایی که عکس گویاترین زبان انعکاس فرهنگ‌ها است؛ در این زمینه می‌تواند نقش به سزایی را برعهده گیرد.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری قزوین ادامه داد: عکس و روستا و انعکاس زندگی روستایی در همه ابعاد معماری، طبیعت، گردشگری، کارآفرینی و... از اهداف برگزاری دومین جشنواره استانی عکس "روستا، زندگی" در قزوین است.

نجفی اضافه کرد: موضوعات جشنواره در زمینه طبیعت روستایی، معماری روستایی، گردشگری روستایی، آداب و رسوم روستایی، محیط زیست روستایی، تولیدات، صنایع دستی و اشتغال روستایی بوده و جشنواره در ۲ بخش حرفه‌ای و موبایلی برگزار می‌شود.

عکس روستایی

وی خاطرنشان کرد: در بخش حرفه‌ای که این بخش شامل تمامی عکاسان است که به صورت حرفه‌ای از موضوعات مورد نظر عکاسی کرده باشند.

این مسئول بیان کرد: در بخش موبایلی که این بخش ویژه عکاسان آماتور است و با دوربین‌های خانگی و موبایل به عکاسی از موضوعات مورد نظر می‌پردازند.

ارسال حداکثر 5 عکس از سوی عکاسان

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری قزوین افزود: به شرایط شرکت در جشنواره اشاره کرد و گفت: عکس‌های ارسالی باید در سطح استان ثبت شده باشند وشرکت در جشنواره برای تمام عکاسان استان قزوین آزاد است.

نجفی افزود: هر عکاس می تواند حداکثر ۵ قطعه عکس و یا یک مجموعه عکس( ۵ تا ۷ عکس ) برای شرکت در جشنواره ارسال نماید. طبیعتا هر عکاس می تواند هم در بخش تک عکس و هم مجموعه شرکت نماید.

وی ادامه داد: عکس های ارسالی باید در دو سال اخیر ثبت شده باشند و ارسال مشخصات فردی، یک قطعه عکس پرسنلی و نشانی محل سکونت و شماره تماس به همراه آثار از طریق پست الکترونیکی به آدرس photo.roosta@Gmail.com انجام می گیرد.

این مسئول مطرح کرد: در بخش حرفه‌ای به نفر اول  تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی، نفر دوم تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و به نفر سوم تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اعطا می‌شود.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری قزوین افزود: در بخش موبایلی به نفر اول تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی، نفر دوم تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و نفر سوم تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی است.

نجفی در خصوص مقررات جشنواره افزود: برگزارکننده مجاز به استفاده از تمام یا بخشی از عکس های پذیرفته شده است و با توجه به قوانین جشنواره پس از ثبت‌نام، امکان انصراف از شرکت در جشنواره وجود ندارد.

وی اذعان کرد: به تمام شرکت‌کنندگانی که آثارشان به بخش نمایشگاه راه یابد، گواهی شرکت اهدا خواهد شد.

این مسئول افزود: آغاز ثبت نام و دریافت عکس 16مهر ماه و آخرین مهلت 15 آذر ماه امسال است که در 25 آذر داوری انجام شده و نتایج یکم بهمن ماه اعلام  و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز هم در بهمن ماه برگزار می‌شود.

آدرس دبیرخانه : photo.roosta@gmail.com و تلفن دبیرخانه : ۳۳۶۸۲۸۶۰ است.

امور روستایی تلفن دوربین روستا دومین جشنواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر