کد خبر: 819458 A

مدیر امور عشایری استان خبر داد:

۲ هزار و ۳۰۰ خانوار عشایر در تازه ترین ارزیابی‌های انجام شده در استان قزوین مورد شناسایی قرار گرفته است که این تعداد در آخرین شمارش انجام شده در سال ۸۷، ۲۵۰ خانوار بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیر اداره امور عشایری استان قزوین روز یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت روز روستا و عشایر برگزار شد،گفت: هم اکنون ۴۹۴ نفر از جمعیت عشایری استان قزوین تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دارند و در این رابطه سعی داریم تا با تامین اعتبارات لازم سایر خانوارهای عشایر را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

بهزاد غیاثوند، اولویت نخست خدمات رسانی به عشایر را آب و بهداشت انسان و دام اعلام کرد و افزود: خوشبختانه با برنامه ریزی های لازم مساله آب شرب بهداشتی عشایر در سطح استان مرتفع شده و در حوزه بهداشت نیز در صدد رفع مشکلات حوزه دام هستیم.

وی اضافه کرد: از سال ۹۶ تا ۹۸ و از محل مالیات بر ارزش افزوده عشایری ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بین عشایر استان توزیع شده است.

این مسئول با بیان اینکه در حوزه آب شرب، انرژی های نو، آموزش و بیمه دام خدمات مناسبی در حال ارایه به عشایر استان است، اظهار داشت: از اواسط سال ۹۶ و با توجه به دستورالعمل های ارایه شده ۱۸۶ راس دام متعلق به عشایر قزوین بیمه شدند که این تعداد در سال جاری به ۲ هزار و ۶۰۰ راس افزایش یافته است.

غیاثوند با اشاره به تاسیس چهار صندوق خرد بانوان عشایر استان اشاره کرد و اظهار داشت: در ۹ دوره آموزشی، ۵۱۹ خانوار عشایر از آموزش های لازم در حوزه کشاورزی و دامپروری بهره مند شده اند.

به گفته وی، بهسازی ۳۵ چشمه آب طی امسال و پارسال و انتقال آب شرب با ۲۸ هزار متر لوله انتقال آب برای عشایر، احداث ۴۶ کیلومتر راه عشایری و توزیع پنل های خورشیدی در کوهین و طارم جهت روشنایی و آبگرم از جمله اقدامات انجام شده برای خانوارهای عشایری استان بوده است.

استان قزوین روشنایی کشاورزی مالیات بر ارزش افزوده برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر