کد خبر: 817481 A

مدیرکل ثبت احوال قزوین:

تاکنون ۸۵۹ هزار شهروند قزوینی درخواست صدور کارت هوشمند ملی برای خود داده‌اند که از این تعداد برای ۷۵۰ هزار نفر کارت‌ صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسن وفایی مدیرکل ثبت احوال قزوین روز چهارشنبه اظهار داشت: از این تعداد درخواست برای ۷۵۰ هزار و ۱۸۷ نفر کارت صادر شده که چهار هزار و ۴۴۹ نفر از این افراد هنوز کارت خود را تحویل نگرفته‌اند.

وی با بیان اینکه برای تمام افراد بالای ۱۵ سال کارت هوشمند ملی صادر می شود، اضافه کرد: جمعیت بالای ۱۵ سال استان یک میلیون و سه هزار و ۲۱۰ نفر برآورد می‌شود که ۷۷.۱ درصد از کل جمعیت استان قزوین را تشکیل می‌دهند.

این مسئول ادامه داد: جمعیت واجد شرایط استان می‌توانند برای دریافت کارت هوشمند ملی به ادارات پست، ثبت احوال و دفاتر پیشخوان مراجعه و برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال قزوین افزود: کارت ملی هوشمند کلید ورود به خدمات دولت الکترونیک و داشتن آن برای تمام ایرانیان ضروری است از این رو تمام افرادی که دارای کارت ملی نمونه قدیم هستند، به منظور دریافت خدمات قابل ارائه با کارت هوشمند ملی باید هرچه زودتر جهت ثبت نام و دریافت آن اقدام کنند.

وفایی افزود: با توجه به اینکه کارت های قدیمی از این پس اعتباری ندارند افرادی هم که درخواست کارت ملی هوشمند داده اند و هنوز دریافت نکرده اند می‌توانند با در دست داشتن رسید دفاتر پیشخوان، کارهای اداری و بانکی خود را انجام دهند.

دولت الکترونیک شهروند کارت ملی هوشمند کارت ملی کارت هوشمند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر