کد خبر: 817213 A

مدیرکل استاندارد استان خبر داد:

215 فقره گواهینامه انطباق کیفی محصولات صادراتی با استاندارد نیمه نخست امسال در قزوین صادر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سیروس صارمی مدیرکل استاندارد قزوین روز سه شنبه اظهار داشت: این گواهینامه ها پس از بازدید و بررسی کارشناسان استاندارد برای انواع محصولات صادراتی از جمله مواد غذایی خام و فراوری شده، محصولات شیمیایی و شوینده و ... صادر شده است.

این مسئول همچنین گفت: در مدت یاد شده همچنین ۴۷۱ فقره گواهینامه انطباق محصولات وارداتی با استاندارد توسط کارشناسان اداره کل استاندارد صادر شده است.

مدیرکل استاندارد قزوین ادامه داد: گواهینامه های صادراتی و وارداتی پس از نمونه برداری و آزمون بر روی نمونه کالاهایی که قرار است به خارج صادرات شوند و همچنین کالاهایی که به گمرک وارد و قرار است در بازار داخل مصرف شوند، صادر می شود. 

وی یادآور شد: گواهینامه های انطباق کالاهای صادراتی با استاندارد به منظور پیشگیری از صادرات و واردات کالاهای نامرغوب و غیراستاندارد به خارج صادر می شود. 

صارمی خاطرنشان کرد: صادرات کالاهای نامرغوب به خارج موجب تضعیف حضور محصولات ایرانی در بازارهای خارجی می شود و همچنین ورود کالاهای بی کیفیت و نامرغوب و دور از معیارهای استاندارد نیز سلامت و ایمنی شهروندان را به خطر می اندازد.

استاندارد گمرک مواد غذایی واردات اداره کل استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر