کد خبر: 816595 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین از راه اندازی سه موکب در اربعین حسینی در کشورهای عراق و سوریه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، نشست خبری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین و با محوریت عملکرد بصیرت عاشورایی و مواکب اوقاف در نجف اشرف و کربلا معلی و عملکرد یکساله این اداره کل برگزار شد.

حجت الاسلام مصطفی مجیدی  گفت: حجم موقوفات استان قزوین، مسکونی و تجاری و زراعی حدود هجده درصد از اراضی استان قزوین است که حدود یک پنجم از استان قزوین را در بر می‌گیرد.

موکب سیدالشهدا در نجف اشرف، از روز دوشنبه هفته آینده، خدمات موکب در نجف اشرف شامل پذیرایی در سه وعده به صورت گرم و روزانه بین پانزده تا هجده هزار غذا بین زوار توزیع خواهد شد. خدماتی از قبیل کفاشی، خیاطی، آرایشگری، پزشکی، چایخان حضرتی، حوزه فرهنگی، توزیع اقلام فرهنگی، اجرای گروه سرود انتظار ارائه می شود.

اسکان در این موکب محدود است که به همت موقوفات متصرفی و غیر متصرفی استان قزوین اعتبار این موکب تامین می شود. در این موکب سیزده روز خدمات ارائه می شود و 60 نفر به طور ثابت ارائه خدمات خواهند کرد.

موکب بی بی زبیده  که در شهر کربلا از هجده مهرماه مستقر می شود شبانه روز چهار هزار نفر خانم و آقا اسکان داده می شود و به همین تعداد سه وعده پذیرایی غذای گرم خواهیم داشت که به همت امنای آستان و حمایت اداره کل اوقاف است و حدود هفتاد نفر نیروی انسانی ارائه خدمات خواهند کرد.

موکب حضرت زینب برای اولین در ایام آخر ماه صفر در حرم حضرت زینب(س) برپا شده و غذای گرم در آن توزیع خواهد شد.

 

استان قزوین اوقاف و امور خیریه سوریه عراق نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر