کد خبر: 816385 A

استاندار قزوین تاکید کرد:

استاندار قزوین بر لزوم جذب خیران و نیروهای اجتماعی برای تجهیز سازمان آتش نشانی قزوین تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی‌پور روز یکشنبه در نشست با آتش‌نشانان قزوین که به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی برگزار شد، افزود: در شرایطی که شهرداری قزوین با بحران افزایش جذب نیرو مواجه است، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با وجود برگزاری آزمون استخدامی از کمبود نیروی متخصص رنج می‌برد که باید با ابتکار عمل استان، این موضوع را به شکل مطلوبی ساماندهی کرد.

وی اضافه کرد: سختی کار و معیشت کارکنان آتش‌نشانی هم از آن دسته چالش های کشور است که متاسفانه با شرایط سخت اقتصادی که با آن روبه رو هستیم چندان نمی‌توان کاری برای آن کرد اما در هر موردی که چارچوب قانون اجازه دهد تمام تلاش خود را جهت ارتقای معیشت این شاغلان و سایر کارکنان بخشهای مختلف به کار می‌بندیم.

جمالی پور ادامه داد: کار آتش‌نشانان در بین مردم همواره به عنوان شغلی مهم، پرخطر و پرفایده شناخته می‌شود که با جان افراد ارتباط مستقیم دارد و ما در تمام این سال‌ها شاهد مصادیق و نمونه‌هایی از جانفشانی این افراد تلاش گر بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانان در ورود به قلب حادثه همچون بسیجیان بی ادعایی هستند که برای نجات دیگران از جان خود می گذرند، گفت: تمام آنچه قانون برای این شاغلان وضع کرده باید اجرایی و موانع آن چه از نظر حقوق و مزایای کارکنان و چه از نظر تجهیزات کار سازمان آتش‌نشانی برداشته شود.

استاندار قزوین ادامه داد: نمی‌توان انتظار داشت نیرویی که حداقل معیشت و رفاه اقتصادی را دارد با انگیزه و کارایی بالاتری خدمات‌دهی کند از این رو توجه به معیشت این نیروها جهت اثربخشی هرچه بیشتر خدمات ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط سخت کشور تنها با درک متقابل و همکاری متعهدانه می‌توان به اهداف رسید،گفت: در این جنگ سخت با ایمان و پایبندی هر قدمی که راسخ تر و متعهدانه تر برمی‌داریم یک گام به ایجاد زیرساخت‌ها جهت رفاه جامعه نزدیک تر می‌شویم.

جمالی پور همچنین گفت: باید در شغلی که به ما سپرده‌اند طوری رفتار کنیم که هم خودمان آسیب نبینیم و هم جامعه دچار ضرر نشود.

استاندار قزوین همچنین بر جلب مشارکت خیران و نیروهای اجتماعی جهت تجهیز سازمان آتش نشانی تاکید کرد و افزود: نیروهای اجتماعی می‌توانند با همکاری خود در تامین نیازهای سازمان آتش‌نشانی کمک کنند البته این به معنای محول کردن وظایف دولت به دوش مردم نیست.

آتش نشانی جامعه سازمان آتش نشانی شهرداری قلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر