کد خبر: 816376 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: دو هزار و 800 نفر در آزمون استخدامی آتش‌نشانی‌ها شرکت کرده بودند که 76 نفر یعنی سه درصد قبول شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی فرخزاد روز یکشنبه در نشست استاندار قزوین با کارکنان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری افزود: این موضوع به ویژه در شهرهای تازه تاسیسی مانند مهرگان که ساختمان‌های بلندمرتبه زیادی دارد مشکل زیادی مواجه کرده است که باید تلاش کنیم این مساله برطرف شود.

وی اضافه کرد: البته در مهرگان می‌توان با واگذاری زمین‌های عمومی توسط راه و شهرسازی و یا برخی منابع اعتباری، تا حدی نیاز به این تجهیزات را برطرف کرد.

فرخزاد همچنین در خصوص کمبود نیروی انسانی در آتش نشانی قزوین  نیزگفت: در حال حاضر ۵۰۰ نیروی آتش نشان در استان مشفول فعالیت هستند که با نیاز واقعی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی فاصله دارد و ما نیازمند نیروی متخصص بیشتر در این سازمان هستیم.

معاون عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: در آزمون استخدامی امسال آتش‌نشانی‌ها نیز ۲ هزار و ۸۰۰ داوطلب در قزوین شرکت کرده بودند که در نهایت با سهمیه اعلام شده ۷۶ تن از این افراد یعنی فقط سه درصد متقاضیان پذیرفته شدند و همین تعداد بالای داوطلب، نشاندهنده قداست و اهمیت این شغل پر خطر در بین مردم است.

آتش نشانی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی معاون نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر