کد خبر: 815793 A

مدیر کل استاندارد قزوین:

مدیر کل استاندارد استان قزوین گفت: منکر این قضیه نیستیم که برخی مصالح ساختمانی ایرادات ومشکلاتی داشته که با تعامل با سازمان نظام مهندسی استان قزوین بسیاری از ایرادات رفع شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیروس صارمی در نشست خبری با خبرنگاران استان قزوین به مناسبت برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در استان قزوین، مصالح ساختمانی را  از نظر استاندارد از دو منظر قابل اهمیت و پیگیری دانست  واظهار کرد: نخست تولید و نظارت بر واحدهای تولید در خصوص مصالح ساختمانی است که در استان قزوین و خارج از استان اقدام به تولید می‌کنند و محصولات این واحدها وارد بازار می‌شود.

وی افزود: بحث دوم، استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد است که در محل ساختمان‌ها و پروژه‌هایی که در دست ساخت است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر کل استاندارد استان قزوین ادامه داد: در زمینه نظارت بر واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی دراستان قزوین، پیگیری به نحو احسن در زمینه استانداردسازی این واحدها صورت گرفته و کارشناسان دقت لازم را داشته‌اند.

صارمی اضافه کرد: در جاهایی که در زمینه تولید محصولات ساختمانی نیاز بوده، تذکرات داده شده و تخلفاتی هم که انجام شده و به اداره کل استاندارد استان قزوین گوشزد شده پیگیری شده و تا رسیدن محصول به کیفیت لازم  واستانداردسازی لازم سعی و تلاش انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: نظارت مستقیم بر واحدهای تولیدی و نظارت بر بازار عرضه محصولات در دستور کار اداره کل استاندارد قزوین قرار دارد و در ایام سال بازرسی‌هایی از کالاهایی که به دست مصرف‌کننده‌ها رسیده صورت گرفته که نتیجه پیگیری و اثر نظارت بر بازار در واحدهای تولیدی خود را نشان داده است.

این مسئول بیان کرد: در سال 96 استان قزوین در زمینه مصالح ساختمانی و دیگر زمینه‌ها که محصولات خود را به بازارهای کشور ارجاع داده رتبه نخست را کسب کرده و هنوز رتبه‌بندی سال 97 اطلاع‌ داده نشده اما طبق آمار و بررسی‌های انجام شده از نظر کنترل و نظارت‌ها، استان قزوین جایگاه خیلی خوبی داشته است.

مدیر کل استاندارد استان قزوین افزود: منکر این قضیه نیستیم که برخی مصالح ساختمانی ایرادات  ومشکلاتی داشته که با تعامل با سازمان نظام مهندسی استان قزوین بسیاری از ایرادات رفع شده است.

صارمی ادامه داد: استفاده از محصولات استاندارد نقش سازمان نظام مهندسی را نمایان‌تر می‌کند و کارشناسان و پیمانکاران باید از مصالح ساختمانی استاندارد استفاده کنند.

وی اضافه کرد: تولید محصولات ساختمانی در واحدهای تولیدی و استفاده از محصولات استاندارد در اداره کل استاندارد استان قزوین از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در این زمینه نظارت‌های لازم اجرا می‌شود.

این مسئول با اشاره به حادثه فروریختن مجتمع ساختمانی در سعادت‌آباد تهران در چند سال پیش و به عنوان تلنگری برای مسئولان مطرح کرد: استارت استفاده پیمانکاران در صنعت ساختمان از محصولات ساختمانی استاندارد زده شد و پس از آن الزام استفاده از مصالح ساختمانی برای ساخت و ساز ایجاد شد.

استان قزوین استاندارد تخلفات سازمان نظام مهندسی استاندارد استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر