کد خبر: 815761 A

از 16 مهرماه به مدت سه روز ؛

رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین از برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان به عنوان پایلوت کشوری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیدکاظم مجابی مجابی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در استان قزوین اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی استان قزوین برای نخستین بار تصمیم گرفت به عنوان پایلوت، اقدام به برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان کند که این نمایشگاه از 16 الی 19 مهر ماه در نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین برگزار می شود.

وی افزود: برای برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان از دستگاه‌های اجرایی استان قزوین همچون استاندارد، استانداری، اتاق بازرگانی، صمت، راه و شهرسازی و سازمان همیاری‌ها درخواست همکاری کریدم که لطف کرده و ما را در این امر همراهی کردند.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین ادامه داد: شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین 4 هزار مترمربع فضا در اختیار سازمان نظام مهندسی برای برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان قرار دادند که به دلیل اینکه مجری هستیم و هدف درآمدزایی نیست، طراحی نمایشگاه را تغییر داده‌ایم.

مجابی اضافه کرد: با توجه به اینکه کار طراحی و ساخت در استان قزوین بر عهده سازمان نظام مهندسی استان است به شکلی طراحی نمایشگاه صنعت ساختمان را انجام دادیم که مسائل پدافند غیرعامل و تاییدیه آتش‌نشانی هم رعایت و أخذ شود.

وی خاطرنشان کرد: یک هزار و 953 مترمربع از فضای نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین را اماده‌سازی کردیم و 79 غرفه ایجاد کردیم که با تجمیع تعدادی از غرفه‌ها، تعداد غرفه‌ها به 57 پلاک رسید.

این مسئول حدود 80 درصد شرکت‌های تولیدی حاضر در نمایشگاه صنعت ساختمان از استان قزوین و مابقی را خارج از استان هستند اعلام کرد و گفت: با توجه به سایر ارگان و دستگاه‌های اجرایی در برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان، موظف شده‌ایم تعدادی ازغرفه‌ها را به این دستگاه‌ها اختصاص دهیم.

مجابی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی استان قزوین در هر مرحله و در 6 سال توانسته در کشور به مقام برتر دست یابد و در بسیاری از زمینه‌های دیگر هم پایلوت بوده و تمایل داشته در زمینه صنعت برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان هم به عنوان پایلوت فعالیت داشته باشد.

 

 

 

 

استان قزوین استاندارد راه و شهرسازی صنعت سازمان نظام مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر