کد خبر: 815000 A

بنیادی خبر داد:

محصول گوجه فرنگی با هماهنگی‌های انجام شده بین جهاد کشاورزی و تعاون روستایی، از کشاورزان استان قزوین به شکل توافقی خریداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، تورج بنیادی مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی قزوین روز پنجشنبه با بیان اینکه کار خرید توافقی گوجه فرنگی از کشاورزان استان به زودی آغاز می شود، اظهار داشت: پیش بینی می شود روزانه بیش از ۲۰۰ تن گوجه فرنگی به طور توافقی از کشاورزان استان قزوین توسط تعاون روستایی خریداری و تحویل کارخانجات رب در نقاط مختلف کشور شود.

این مسئول گفت: با شروع خرید توافقی گوجه فرنگی، این اقدام به کشاورزان اطلاع رسانی می شود و فعلا از آنها می خواهیم که به تعاون روستایی مراجعه نکنند.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: خرید توافقی گوجه فرنگی با توجه به تولید مازاد این محصول در سال جاری به پیشنهاد جهاد کشاورزی استان و موافقت وزراتخانه و با هدف حمایت از کشاورزان و حذف واسطه ها توسط تعاون روستایی انجام می شود.

این مسئول اضافه کرد: حدود ۲۰ درصد از محصول گوجه فرنگی تولیدی در قزوین در داخل استان مصرف و باقیمانده آن به کارخانجات رب و یا دیگر استان ها عرضه می شود.

امسال هفت هزار و ۹۹۳ هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته است.

پیش بینی می شود امسال در مجموع ۴۵۰ هزار تن گوجه فرنگی در استان قزوین تولید شود.

استان قزوین جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان گوجه فرنگی کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر