کد خبر: 814909 A

طی مراسمی و با حضور خبرنگاران و مسئولان، از نرم‌افزار رسانه‌ای تربیت کانگورو در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، این نرم‌افزار رسانه‌ای توسط صحرا قاسمی با هدف کنترل نحوه استفاده کودکان از تبلت و گوشی‌های هوشمند ساخته شده که برای طراحی و ساخت این اپلیکیشن، بیش از 400 میلیون ریال هزینه شده  و با آماده‌سازی نسخه قابل استفاده برای ویندوز این نرم‌افزار در سال آینده، در مسیر تجاری‌سازی قرار می‌گیرد.

مدیر پروژه طراحی نرم افزار مدیریت مجازی کانگورو با بیان اینکه طراحی این نرم‌افزار یک سال به طول انجامیده، اظهار کرد: این نرم‌افزار با هدف کنترل رفتار کودکان و تربیت رسانه‌ای آنان در استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی و ساخته شده است.

قاسمی افزود: این نرم‌افزار قابلیت پاک شدن و توقف اجباری توسط کودک را ندارد و از کار انداختن آن فقط با فلش کردن تلفن همراه امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: خانواده‌ها می‌توانند با نرم‌افزار کانگورو، میزان استفاده کودک خود از فضای مجازی را کنترل کنند در حالی که دیگر نباید نگران اعتیاد آنان به اینترنت و راه یافتن آنها به سایت‌های مستهجن شوند.

به گفته قاسمی، تمام نرم‌افزارهای گوشی یا تبلت توسط اپلیکیشن کانگورو قابل قفل شدن است و می‌توان کنترل رفتار کودک در استفاده از فضای مجازی را به دست گرفت.

 

اینترنت رسانه علم و فناوری نرم افزار دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر