کد خبر: 814616 A

مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین خبر داد:

مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین از افتتاح نمایندگی انجمن سواد رسانه‌ای در این استان خبر داد و گفت: دوره‌های تربیت مربی هم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سعید پورایمانی در نشست خبری با خبرنگاران استان قزوین آموزش سواد رسانه را امری ضروری دانست و اظهار کرد: امروز با تکثر در نوع‌های رسانه مواجهیم که حجم بالا دسترسی و نامحدود انواع رسانه برای مردم آسیب پذیری را به همراه دارد.

وی افزود: برای دسترسی به انواع رسانه‌ها محدودیت سنی در ایران وجود ندارد و خانواده‌ها باید برای رسانه‌ها توجیه شوند.

مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین ادامه داد: با توجه به وجود تلویزیون، کارتون و پویانمایی لازم است که خانواده برای فرزندان در استفاده از رسانه‌ها خودکنترلی را داشته باشد که در این زمینه اثرگذار خواهد بود.

پورایمانی اضافه کرد: فرزندان باید بدانند که در کجا و در چه شرایطی از چه اطلاعاتی استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها قطعا در عمق و ذهن انسان‌ها نفوذ می‌کنند و در انسان‌ها و تغییر سبک زندگی آنها هم موثر هستند.

این مسئول مهم‌ترین برنامه‌ها در سال 98 را بحث ارتقای سواد رسانه‌ای ذکر و بیان کرد: نمایندگی انجمن سواد رسانه‌ای در قزوین افتتاح خواهد شد و دوره‌های تربیت مربی هم برگزار می‌شود.

 عضو هیات مدیره انجمن سواد رسانه ای ایران افزود: مردم هنوز فراگیری آموزش سواد رسانه‌ای لزوم را احساس نکرده‌اند در حالی که یادگیری این سواد ضرورت دارد.

پورایمانی ادامه داد: در استان قزوین نسبت به استان‌های همجوار به دلیل پایبندی به اصول و نزدیکی به پایتخت، آمار پرونده‌های درگیری و خودکشی خیلی کم است و در پلیس فتا نیز خیلی پایین‌تر است در حالی که قزوین در حوزه اینترنتی نسبت به استان های همجوار پایین‌تر است.

وی یادآور شد: استان قزوین در زمینه  تعداد فعالان سایبری در کشور رتبه اول را دارد.

در پایان خبرنگاران با فرایند و شکل گیری استارت آپ مدل  کانگورو آشنا شدند.

 

استان قزوین خانواده ذهن رسانه رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر