کد خبر: 813780 A

مدیر کل امور روستایی و شوراها استانداری از پایلوت شدن قزوین برای اجرای سامانه جامع دهیاری ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اکرم نجفی با اعلام این خبر گفت: یکی از چالش های مدیریت روستایی، فقدان اطلاعات دقیق از روستا، نبود تفکر سیستمی، زمان بر بودن گزارش گیری و گزارش دهی است و طی سال های گذشته تعدادی از دهیاری ها به صورت پراکنده از سامانه هایی استفاده نمودند که به دلیل نواقص این سامانه ها و عدم وجود وحدت رویه، مشکلات مربوطه را مرتفع ننموده است.

وی اظهار داشت: بر این اساس و با پیگیری های صورت گرفته توسط دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها، سامانه جامع دهیاری ها توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تهیه و برای اجرای آزمایشی در ۵ استان منتخب کشور در اختیار قرار گرفت.

نجفی در ادامه گفت: استان های قزوین، گیلان، زنجان، قم و خراسان جنوبی به عنوان پایلوت راه اندازی و نصب سامانه جامع دهیاری ها انتخاب شده اند و مقرر است حداکثر ظرف مدت دو ماه آینده فرآیند نصب، آموزش کاربران و استفاده از سامانه در استان های منتخب آغاز گردد.

مدیرکل امور روستایی استانداری افزود: سامانه جامع دهیاری ها شامل بخش های صدور پروانه ساختمانی، محاسبه عوارض، ارزیابی عملکرد دهیاری ها، مصوبات شوراهای اسلامی روستا و بخش، حسابداری و بودجه و اعتبارات بوده و راه اندازی و بکارگیری آن بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای خواهد بود.

نجفی در پایان از کلیه دهیاران، مسئولین امور مالی و فنی دهیاری ها و دست اندرکاران مدیریت روستایی استان خواست همراهی و اهتمام ویژه ای جهت اجرای موفقیت آمیز سامانه جامع دهیاری ها در استان قزوین داشته باشند.

 

امور روستایی خراسان جنوبی شوراهای اسلامی شهرداری قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر