کد خبر: 812670 A

مدیر آموزش و پرورش آبیک خبر داد:

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: در اولین روز از ماه مهر، بیش از 16 هزار و 600 دانش‌آموز شهرستان آبیک راهی 101 مدرسه می‌شوند.

علیرضا اینانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: در اولین روز مهر و سال تحصیلی جدید، بیش از 16 هزار و 600 دانش‌آموز راهی 101 فضای آموزشی می‌شوند که در 568 کلاس درس مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی با اشاره به 48 مدرسه دولتی و 67 کلاس درس و تحصیل یک هزار و 550 نوآموز پیش دبستانی افزود: در مدارس دولتی پنج هزار و 34 دانش‌آموز مقطع ابتدایی در 53 مدرسه و 233 کلاس درس، سه هزار و 673 دانش‌اموز متوسطه اول در 26 مدرسه و 134 کلاس درس و دو هزار و 550 دانش‌آموز متوسطه دوم در 16 مدرسه و 119 کلاس درس مشغول به تحصیل می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک ادامه داد: در 29 مدرسه غیردولتی ابتدایی و 201 کلاس درس، دو هزار و 614 دانش‌آموز تحصیل خواهند کرد.

اینانلو مطرح کرد: در مدرسه استثنایی شهر آبیک در مقطع ابتدایی و متوسطه اول 64 دانش‌آموز ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با اشاره به افزودن چهار فضا به فضاهای آموزشی شهرستان آبیک افزود: فضاهای جدید به نام مرحوم موسوی امام جمعه فقید شهرستان آبیک در شیفت مخالف مدرسه شهید وادیپور، فضای جدید مدرسه شهدای مدافع حرم به مدرسه امام سجاد (ع) و شهیدان حاجی‌سیاری و فضای جدید در مدارس باقرآبادکرد و دبیریان است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک ادامه داد: پروژه فضای آموزشی 9 کلاسه شهرک فردوس شهر آبیک حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد این در حالی است که پروژه 12 کلاسه شهرک بعثت حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اینانلو اضافه کرد: طبق اعلام خیّر سمائیان و اداره کل نوسازی وتجهیز مدارس استان قزوین، بزرگترین مجتمع خیرساز 17 کلاسه شهر آبیک شامل 12 فضای رسمی کلاس، نمازخانه، آزمایشگاه، سالن و چمن مصنوعی اواخر پاییز امسال تحویل آموزش و پرورش شهرستان آبیک داده می‌شود که در حال حاضر، دارای حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل طرح تجمیع که چند سال پیش در برخی مدارس صورت گرفت، روستای دبیریان از جمله این مدارس بود که در حال حاضر، تخریب شده و درب و پنجره آن به سرقت رفته است.

این مسئول تصریح کرد: به دلیل نداشتن فضای آموزشی به دلیل تخریب، 9 دانش‌آموز روستای دبیریان در کانکس تحصیل خواهند کرد.

 

آموزش و پرورش آموزش و پرورش شهرستان دانش آموز مدرسه پیش دبستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر