کد خبر: 812015 A

رئیس پلیس راهور استان قزوین خبر داد:

رئیس پلیس راهور استان قزوین گفت: مجموع تصادفات در 5 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد کاهش داشته است

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، نشست خبری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی قزوین با حضور سرهنگ مهرداد حسن پور رئیس پلیس راهور استان قزوین و اصحاب رسانه در محل پلیس راهور استان برگزار شد.

سرهنگ حسن پور در این مراسم با اشاره به عملکرد 5 ماهه ابتدای سال جاری، مدارس و محدودیت ترافیکی 31 شهریور بیان کرد: با توجه به فرارسیدن هفته دفاع مقدس و رژه مشترک نیروهای مسلح، محدودیت هایی در معابر شهری خواهیم داشت.

وی گفت: این مرسم همچون سنوات گذشته در محل میدان لشکر برگزار می شود و محدودیت های ترافیکی از ساعت 6 صبح 31 شهریور آغاز می شود. محدودیت ها از پل میدان قدس به سمت میدان لشگر، از پل سید حسن نصرالله به سمت میدان ارتش محدودیت ترافیکی خواهیم داشت و خودروها از کنار گذر به سمت میدان میرعماد هدایت می شوند.

رئیس پلیس راهور استان قزوین اظهار کرد: همچنین از میدان سرداران به سمت سید میدان حسن نصرالله محدودیت داریم. این محدودیت ترافیکی تا پایان مراسم رژه وجود دارد و در همین راستا از شهروندان می‌خواهیم که مسیر هایی را انتخاب کنند که دچار مشکل نشوند.

سرهنگ حسن پور با اشاره به بازگشایی مدارس عنوان کرد: جهت سهولت در امر رفت و آمد سرویس مدارس، تمهیداتی اندیشیده شده تا شهروندان دغدغه ترافیکی نداشته باشند. با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و شلوغی مسیرها، مطمئنا گره هایی را خواهیم داشت چرا که سرویس مدارس هنوز مسیر خود را انتخاب نکرده‌اند.

وی افزود: پلیس راهور با تمام توان و با استفاده از ظرفیت کامل نیروهای خود، از ساعت 6:30 صبح است تا 8:30 صبح در معابر و تقاطع ها و خیابان ها حضور خواهد داشت.

رئیس پلیس راهور استان قزوین تصریح کرد: در ایام بازگشایی مدارس با سازمان ترافیک جلسات مختلفی را گذاشته ایم و در معابر مدارسی که در خیابان های اصلی قرار دارند از نیروهای عابر یار استفاده می کنیم که جمعا ده عابریار در پنج تقاطع حضور خواهند داشت.

سرهنگ خدایی اضافه کرد: در خصوص تقاطع فرماندهی، 57 تقاطع داریم که 35 تقاطع دارای دوربین هوشمند و 22 تقاطع دارای دوربین های محلی است. همچنین 500 سرعت گیر شناسایی شده است که 200 سرعت گیر رنگ آمیزی شده و 300 سرعت گیر دیگر نیز تا 15 مهرماه رنگ آمیزی خواهد شد.

وی در خصوص خط کشی معابر ادامه داد: خط کشی طولی 46 کیلومتر از معابر انجام شده و خط کشی 70 کیلومتر دیگر باقی مانده و خط کشی عرضی برای تردد دانش آموزان 130 مدرسه به یزان 70 کیلومتر انجام شده است.

رئیس پلیس راهور استان قزوین با اشاره به آمار تصادفات داخل شهری استان اظهار کرد: در 5 ماهه نخست سال، تصادف فوتی دو فقره با 15 درصد کاهش در استان وجود داشته است.

سرهنگ حسن پور با اشاره به اینکه مجموع  تصادفات در 5 ماهه اول امسال  نسبت به مدت مشابه سال گذشته  22 درصد  کاهش داشته است گفت :  فوتی ها 13 درصد، جرحی 15 درصد و خسارتی نیز 23 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه پلیس در توقیف موتور سیکلت شاهد کاهش بوده است، گفت : در مجموع تخلفات 34 درصد افزایش برخورد وجود داشته است.

استان قزوین پلیس راهور تصادف رنگ آمیزی محدودیت ترافیکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر