کد خبر: 811510 A

فرماندار آبیک خواستار شد؛

فرماندار شهرستان آبیک قطع نشدن حامل‌های انرژی مدارس این شهرستان در طول سال تحصیلی را از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان را خواستار شد و گفت: پیش از قطع شدن حامل‌های انرژی باید اخطار داده شده و تعیین تکلیف شود و در صورت بی‌مبالاتی برخورد صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک اظهار کرد: درست است که انرژی در کشور فراوان و ارزان است اما نباید به راحتی آن را هدر دهیم و در زمینه تفکیک کنتور و انشعابات آب و برق سرایداری مدارس اقدام لازم صورت گیرد.

وی افزود: لازم است از سوی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک لیست مدارس به اداره آبفای شهری ارائه شود تا اصلاح الگوی مصرف بر اساس شیفتها تعریف شود.

این مسئول ادامه داد: پیشنهاد می‌شود در قالب انعقاد تفاهمنامه ای بین آموزش و پرورش و شرکت امور برق شهرستان آبیک، پنلهای خورشیدی در پشت بام مدارس آبیک نصب شود و برق مازاد وارد شبکه سراسری و توسط شرکت برق خریداری شود.

فرماندار شهرستان آبیک اضافه کرد: باید در تعلیم و تربیت دانش آموزان توجه جدی شود چرا که افرادی هدفمند درصدد منحرف کردن نوجوانان و جوانان هستند و باید جلوی برنامه‌های آنها گرفته شود.

احمدپور خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش می‌تواند فضاهای بلااستفاده را که از نظر سخت افزاری مشکل دارند را با توجه به توجیه مالی دهیاری ها، به آنان واگذار کند و مبلغ هزینه شده را در قالب اجاره طی پروسه سه یا چهار ساله کم کند.

وی تصریح کرد: اماکن عمومی اگر متولی داشته باشد از تخریب آن توسط افراد و سرقت درب و پنجره و آهن آلات آنها جلوگیری می‌شود.

این مسئول بر برگزاری هر چه باشکوه و در شان و مقام یادواره شهدای دانش آموز و شهید شاخص شهید بهمن بیگ زاده در آبانماه تاکید کرد.

فرماندار شهرستان آبیک وجود آسیب‌های اجتماعی در جامعه و افزایش آنها را ناشی از کم گذاشتن در بخشی از امر تعلیم و تربیت ذکر و بیان کرد: غفلت در این زمینه و ضرر آسیب‌های اجتماعی مشمول تمام آحاد جامعه می‌شود که لازم است تعهد، مسئولیت پذیری و تعصب خود را نسبت به آموزش و پرورش ویژه تر و اساسی تر کنیم.

انرژی جامعه فرماندار شهرستان سال تحصیلی حامل های انرژی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر