کد خبر: 811282 A

ربیعی خبر داد:

کلینیک تخصصی حقوق کودک ومیز خدمت جهت ارائه خدمات مشاوره حقوقی به کودکان در استان قزوین به زودی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین روز سه‌شنبه در دیدار با رئیس کانون وکلای دادگستری قزوین با اعلام این خبر،گفت: امروزه آگاهی، دانش و اطلاعات عموم جامعه نسبت به مسائل حقوقی زنان، کودکان و خانواده از سطح مطلوبی برخوردار نیست و این مساله خود زمینه‌ساز بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در سطح جامعه شده است.

صدیقه ربیعی با بیان اینکه یکی از مهم ترین وظایف اداره کل بانوان و خانواده استانداری قزوین ارتقای سطح آگاهی زنان وخانواده است، از کانون وکلای دادگستری خواستار فصل جدیدی از همکاری مشترک با کانون در قالب انعقاد تفاهم نامه شد.

وی اضافه کرد:این تفاهم نامه می تواند به منظور هم افزایی بیشتر و در راستای رسیدگی به امور حقوقی زنان قشر آسیب پذیر ومحروم استان، ارتقای دانش حقوقی خانواده وکودک، راه اندازی میز خدمت جهت ارائه مشاوره حقوقی کودکان در محل خدمات دهی به کودکان اعم از فرهنگ سراها و کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، استفاده بهینه از امکانات جهت خدمت رسانی از طریق کلنیک تخصصی حقوق کودک محقق شود.

دبیر مرجع متناظر ملی کنوانسیون حقوق کودک بر اهمیت راه اندازی کلینیک تخصصی حقوق کودک تاکید کرد و افزود: رایزنی های اولیه این امر با شهرداری صورت گرفته و همانند سایر استانهای پیشتاز ، شهرداری فضای لازم را جهت راه اندازی این کلینیک به زودی محقق خواهد کرد.

ارتقای سطح استان قزوین حقوق شهرداری کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر