کد خبر: 810766 A

معاون فرماندار آبیک خواستار شد؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان آبیک گفت: از بخشداران و شهرداران شهرستان آبیک درخواست می‌شود نسبت به زنده‌گیری و یا اتلاف سگ‌های ولگرد اقدام لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مرتضی کشاورز کلهر در چهارمین جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک اظهار کرد: زباله شهر آبیک نباید در جایگاه دپو شود بلکه باید به طور مستقیم به سایت محمدآباد انتقال یابد مگر اینکه شرایط بحرانی باشد، خودرو خراب باشد، برف آمده باشد و میزان زباله‌ها در برهه‌ای زیاد باشد و امکان انتقال یک روزه زباله‌ها به سایت مذکور وجود نداشته باشد.

وی افزود: از بخشداران بخش‌های مرکزی و بشاریات شهرستان آبیک و همچنین شهرداران آبیک و خاکعلی درخواست می‌شود نسبت به زنده‌گیری و یا اتلاف سگ‌های ولگرد اقدام لازم را انجام دهند و تدبیری در این زمینه اندیشیده و تعیین تکلیف کنند تا اتفاق ناگواری برای کسی رخ ندهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان آبیک با تاکید بر کلرزنی آب روستاهای غیرتحت پوشش آب و فاضلاب روستایی و نظارت ویژه در این زمینه ادامه داد: در خصوص بهسازی و ایمن‌سازی منابع آب شهرستان آبیک طی رایزنی با مسئولان آب و فاضلاب روستایی استان قزوین، مقرر شده اعتبارات ویژه‌تر از محل اعتبارات ملی و شهرستانی اختصاص یابد.

کشاورز کلهر اضافه کرد: جمع‌آوری نخاله‌های دسترسی به منابع آبی شهرستان آبیک صورت گرفته  که مانع فرو رفتن شیرابه زباله‌ها به آب‌های زیرزمینی می‌شود.

8 روستای آبیک زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار ندارد

سیروس رجبی بخشدار بخش مرکزی شهرستان آبیک هم در این جلسه گفت: 98 درصد جمعیت روستایی شهرستان آبیک زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار دارند که در بخش بشاریات تنها حسین‌آبادرضی زیر پوشش این اداره نیست و در بخش مرکزی هم هفت روستا زیر پوشش قرار ندارد.

وی افزود: در روستای طیخور بخش مرکزی پیمانکار آماده شده و شبکه در حال اجراست، خط انتقال روستای کزلک هم انجام شده و چاه روستای کهوان هم حفر شده و وورد به شبکه باقی مانده و مشکل خط انتقال و برق دارد.

این مسئول ادامه داد: روستاهای وندر و حاجی‌آباد فاقد دهیاری بوده و توزیع شبکه اجرا شده و اعتبار زیر پوشش قرار گرفتن  روستای قاضی‌کلایه در کمیته برنامه‌ریزی پیش‌بینی شده است.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان آبیک اضافه کرد: رفع شکستگی لوله‌های آب روستاهای بخش مرکزی شهرستان آبیک روزانه  توسط پیمانکاران انجام می‌شود.

رجبی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود 85 درصد روستاهایی که زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار ندارند و فاقد دهیاری هستند، تحت پوشش قرار گیرند.

 

 

پوشش زباله سلامت فرماندار فرماندار شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر