کد خبر: 809403 A

با مطرح شدن در میان 40 دانشگاه برتر ایران صورت گرفت؛

روابط عمومی دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) اعلام کرد: این دانشگاه در بین ۴۰ دانشگاه ایران در رتبه‌بندی جهانی تایمز قرار گرفته است که این امر ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، بر اساس اعلام روز جمعه این  روابط عمومی به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، پایگاه رتبه‌بندی "تایمز" یکی از معتبرترین‌نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی است که دانشگاه‌های جهان را رتبه‌بندی می­‌کند.

در حالی که در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ از ایران تنها یک دانشگاه و در سال ۲۰۱۵ دو دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی اصفهان در این رتبه بندی حضور داشتند در سال ۲۰۱۸ این تعداد به ۱۸ و در سال ۲۰۱۹ به ۲۹ دانشگاه دانشگاه افزایش یافت و در رتبه بندی سال جاری میلادی ۴۰ دانشگاه از ایران در جمع ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان از ۹۲ کشور حضور یافتند.

دانشگاه بین‌المللی امام خمینی هم‌اکنون دارای شش دانشکده، یک مرکز و دو پژوهشکده است و دانشجویان ملیتهای مختلف از اقصی نقاط جهان در آن تحصیل می کنند.

لایحهٔ تأسیس یک دانشگاه بین‌المللی اسلامی در دی‌ماه سال ۱۳۶۲ در مجلس شورای اسلامی ایران به تصویب رسید و دانشگاهی با نام دانشگاه بین‌المللی قدس آغاز به کار کرد، در سال ۱۳۷۰ دانشگاه با مجتمع آموزش عالی دهخدا ادغام شد و با نام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی، فعالیت رسمی خود را به‌صورت دانشگاه جامع در قزوین آغاز کرد و  اساسنامهٔ آن  در تیرماه سال ۱۳۷۷ در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

امام خمینی ایران جهان جهان اسلام شورای عالی انقلاب فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر