کد خبر: 809172 A

مدیرکل محیط زیست استان خبر داد:

با هدف فرهنگ سازی و آموزش مسائل زیست محیطی به دانش آموزان، ۵۵۰ معلم و مربی آموزشی در قزوین با مبانی کتاب انسان و محیط زیست آشنا می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: در این راستا،نشست مشترک مدیران محیط زیست با معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش قزوین، برنامه‌ریزی برای برگزاری آموزش ویژه مربیان پیش دبستانی و همچنین آموزش محیط زیست و مشارکت خانواده در راستای مطالعه و آشنایی با کتاب کار انسان و محیط زیست از اقداماتی است که برای سال تحصیلی جدید در دستور کار قرار دارد.

حسن پسندیده افزود: کتاب انسان و محیط زیست با هفت فصل آموزشی از قبیل آب سرچشمه زندگی، خاک بستر زندگی، هوا نفس زندگی، انرژی حرکت زندگی، زباله فاجعه محیط زیست، تنوع زیستی اهمیت و تابلوی زیبای آفرینش، محیط زیست بستر گردشگری مسئولانه در تلاش است تا فرهنگ و مبانی مسائل زیست محیطی را برای دانش آموزان نهادینه کند.

وی همچنین به آموزش مسائل زیست محیطی برای ۱۵۰ نفر از آموزشیاران نهضت سوادآموزی استان و شهرستان‌های دیگر استان در سال جاری در قالب یک دوره اشاره کرد و گفت:  آلاینده‌های هوا و تاثیر آن بر سلامت انسان، ارزش و اهمیت خاک و عوامل تخریب کننده آن، بحران آب و روش‌های مهم صرفه جویی در مصرف آن، دوست داشتن طبیعت و جانوران و شیوه‌های مشارکت در تفکیک پسماند مدارس از محورهای آموزشی مربوط به این دوره است.

پسندیده در ادامه به وجود سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در استان قزوین اشاره کرد و گفت: در استان کوچکی همچون قزوین که تعداد واحدهای صنعتی در آن بالا بوده و شرایط و بسترهای لازم برای آلایندگی و آلوده شدن منابع زیست محیطی بالا است، آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه حفاظت از محیط زیست یک اقدام ضروری به حساب می‌آید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون با هدف ترویج فرهنگ زیست محیطی و آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان و خانواده‌ها با مفاهیم محیط‌زیست ده‌ها برنامه فرهنگی در مدارس استان برگزار شده است.

دانش آموزان زیست محیطی فرهنگ سازی محیط زیست معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر