کد خبر: 808792 A

مقدم سلیمی:

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: مدیریت سیلاب های شهری یکی از مهمترین مباحث در پروژه های شهری شهرداری قزوین است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، وحید مقدم سلیمی گفت: سیل یکی از بلایای طبیعی، پیچیده و مخرب است که هر ساله خسارات جانی و مالی در کشور به همراه دارد، لذا ضروری است به کنترل و مهارت آن پرداخت.

وی گفت: امروزه با توسعه شهرنشینی موضوع مدیریت سیلاب‌های شهری پیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و مدیریت بر سیلاب‌های شهری یکی از مهمترین مباحث در پروژه های مدیریت شهری است.

مقدم سلیمی گفت: عملیات لایروبی و مرمت تمامی رودخانه ها اعم از زیر گذرها، پل‌ها چاه ها، انهار و.... در 15 روز آینده به پایان رسیده و گزارش نهایی به معاونت خدمات شهری ارسال می شود.

وی با تاکید بر بازدید از نقاط حادثه خیز شهر برای پیشگیری ازسیلاب های شهری عنوان کرد: بازدید میدانی از رودخانه های سطح شهر قزوین و نقاط حادثه خیز در دستور کار سازمان مدیریت پسماند و سازمان باغستان ها قرار گرفته تا تصمیمات لازم برای آبگرفتگی در این مکان ها گرفته شود.

مقدم سلیمی ادامه داد: بازدید از نقاط بحرانی شهر توسط سازمان مدیریت پسماند و آتش نشانی انجام خواهد گرفت و تقسیم کار و مسئولیت در خصوص امداد رسانی در مواقع بحرانی توسط این دو سازمان در کوتاهترین زمان ممکن صورت می گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: لیست تمامی تجهیزات سازمان های عضو کارگروه سیلاب شهرداری قزوین جهت استفاده درمواقع بحرانی باید تا پایان شهریورماه اعلام شود تا در شرایط خاص در اختیار ستاد قرارگیرد و مشکل کمبود تجهیزات و ماشین آلات با تامین اعتبار لازم حل شود.

مقدم سلیمی در پایان گفت: شهرداری قزوین با حداکثر توان خود و با برنامه ریزی دقیق و همدلی و همکاری تمامی سازمان های ذیربط ، خود را برای ارائه خدمات در این زمینه آماده کرده و تلاش می کند تا از بروز حوادث تا حد ممکن جلوگیری کند.

آتش نشانی سیل شهرداری شهرنشینی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر