کد خبر: 808522 A

همزمان با سراسر کشور صورت گرفت؛

نماز ظهر عاشورا به امامت حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین روز سه شنبه در خیابان سپه این شهر اقامه شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، در این مراسم باشکوه، منوچهر حبیبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین، محمد شفیعی فرماندار، محمد قاسمی دادستان قزوین، هیات‌های مذهبی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

هزاران تن از شهروندان قزوینی همزمان با روز عاشورا به یاد سید و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران با وفایش در دشت کربلا گرد هم آمده و بعد از عزاداری و سوگواری به اقامه نماز ظهر عاشورا پرداختند.

این نماز علاوه بر شهر قزوین که با حضور خیل عظیمی از دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با شکوه و شور وصف ناپذیری برگزار شد، در مساجد، تکایا و هیات‌های مذهبی سراسر استان نیز اقامه شد.

همزمان با روز عاشورای حسینی،دسته‌های سوگواران در سطح استان به راه افتاده و بسیاری از اماکن مقدسه، بقاع متبرکه و حسینیه‌های قزوین نیز از عزاداران و سوگواران حسینی (ع) میزبانی کردند.

پخش نذورات مردمی، برپایی تکایا و ایستگاه‌های صلواتی،توزیع چای و شربت، حضور در مساجد، امامزاده‌ها، حسینیه‌ها و تکایا، انجام آئین‌های مختلف عزاداری و تعزیه از جمله برنامه‌های این روز بودند که با شور و نشاط غیر قابل توصیفی برگزار شدند.

همزمان با ایام محرم، مراسم عزاداری و سوگواری در ۲ هزار هیات مذهبی استان قزوین برگزار می‌شود.

امام جمعه چای عاشورا نماینده ولی فقیه نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر