کد خبر: 808131 A

کارشناس هواشناسی استان خبر داد:

براساس پیش بینی کارشناس هواشناسی دمای هوا فردا دوشنبه در قزوین تا ۱۰ درجه کاهش پیدا می‌کند و آب و هوای استان تا آخر هفته خنک بوده و حال و هوای پاییزی به خود می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین روز یکشنبه گفت: بر اساس نقشه‌های پیش یابی و تصاویر ماهواره‌ای از شب گذشته زبانه‌های پرفشار وارد استان شده و تا اواخر هفته جاری نیز در منطقه مستقر خواهد بود.

مریم بهروزی تصریح کرد: بر همین اساس برای امروز و فردا انتظار وزش بادهای به نسبت شدید در سطح استان پیش بینی شده که این مساله در شهرهایی که در کانال بادی قرار دارند شدیدتر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه امروز و فردا شیب تند روند کاهش دما در سطح منطقه وجود دارد، تصریح کرد: روند کاهش دمای استان تا ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی شده و همچنین تا سه روز آینده نیز برای ارتفاعات استان پدیده مه و احتمال رگبارهای پراکنده وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه سرعت وزش باد شب گذشته در تاکستان به ۶۵ کیلومتر بر ساعت رسید،تاکید کرد: به شهروندان قزوینی نیز توصیه می شود برای روز دوشنبه و هنگام خروج از منازل خود از البسه گرم استفاده کنند.

بهروزی خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته آوج با ۱۰ و بویین زهرا با ۳۵ درجه سانتیگراد بالای به ترتیب خنک‌ترین و گرم ترین مناطق استان قزوین بودند.

وی اضافه کرد: دمای هوای قزوین نیز در مدت یاد شده ۱۳ تا ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر بود و امروز نیز با کاهش هشت درجه ای به ۲۶ درجه خواهد رسید.

استان قزوین ماهواره وزش باد هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر