کد خبر: 807669 A

فرماندار آبیک مطرح کرد؛

فرماندار شهرستان آبیک گفت: در بیشتر روستاهای شهرستان آبیک هنر تعزیه در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور در همایش در سوگ سیدالشهدا«ع» شهرستان آبیک که به همت اعضای حسینیه فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان آبیک برگزار شد، اظهار کرد: در بیشتر روستاهای شهرستان آبیک مراسم تعزیه در حال برگزاری است که سینه به سینه و نسل به نسل حفظ شده و به دست نسل امروز رسیده است.

وی افزود: مطالب تعزیه باید برگرفته از شعائر و ارزش‌های دینی و مذهبی باشد تا واقعه کربلا به نحو درست به مردم منتقل شود.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: مفاهیم موجود در مراسم تعزیه باید حاوی پیام و انتقال دهنده وقایع کربلا به مخاطبان باشد.

احمدپور اضافه کرد: در شهرستان آبیک در حوزه‌های مختلف هنری هنرمندان به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند و در هنرهای اسلامی ریشه و اصالت مذهبی در این شهرستان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: فعالان فضای مجازی و اهالی هنر و رسانه می‌توانند نقش گسترده‌ای در تبیین اهداف و آرمانهای امام حسین«ع» ایفا کنند.

این مسئول تصریح کرد: شور حسینی باید توام با شعور و شکوه حسینی همراه باشد این در حالی است که پیش زمینه های عاشورا باید برای مردم تبیین شود.

هنر برای شناخت خدا آفریده شده

حجت الاسلام سیدمحمد حسینی میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک در این همایش گفت: هنر برای شناخت خدای متعال آفریده شده و هرکس از هنر برای غیر خدا استفاده کند، هنر را ضایع کرده است.

وی افزود: تعزیه باید عمق داشته باشد و هنرمندان تعزیه باید در نزد علما و طلاب مطالب عمیق واقعه کربلا را دریافت کرده و برای مخاطبان خود به نمایش بگذارند.

امام جمعه شهرستان آبیک اذعان کرد: مشکل شمرصفتان حقارت شخصیتشان بود که باید در مراسم تعزیه به اجرا درآید.

در این همایش از پوستر پنجمین سوگواره استانی عکس و فیلم رد پای خورشید رونمایی شد.

 

امام جمعه فرماندار شهرستان کربلا هنر هنر و رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر