کد خبر: 807361 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: در چهار ماهه نخست امسال از سوی مرکز مهر خانواده قزوین به 36 کودک و خانواده آنها یک هزار و 26 خدمت تخصصی ارائه شده است.

علیرضا وارثی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: مرکز مهر خانواده در مرکز بهزیستی شهرستان قزوین با همکاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین خرداد ماه سال 96 با هدف تسهیل انجام ملاقات فرزندان خانواده‌های متارکه کرده یا طلاق گرفته و پیشگیری از تشدید آسیب‌های وارده به کودکان، راه‌اندازی و فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: در خانواده‌های دارای تنش و یا خانواده‌های طلاق، فرزندان با آسیب‌ها و مشکلاتی مواجه هستند که یکی از این مسائل، مسئله نحوه ملاقات آنها توسط والدین است که تا پیش از این خانواده‌ها در کلانتری‌ها با فرزندان خود دیدار می‌کردند که این امر موجب بروز آسیب‌ها و مشکلاتی برای خانواده ها و کودکان می‌شد که در راستای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی روحی و غیره مرکز مهر خانواده راه‌اندازی شد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: با افتتاح مرکز مهر خانواده مسائل مرتبط با ملاقات فرزندان، مشاوره والدین برای کاهش آسیب‌ها و سنجش کودکان از لحاظ کودک‌آزاری و آسیب‌های روحی و روانی در این مرکز انجام می شود.

وارثی اضافه کرد: در این مرکز ضمن انجام ملاقات فرزندان، جلسات مشاوره برای والدین با هدف کاهش تنش خانواده و امکان بازگشت مجدد و بهبود وضعیت کودکان برگزار می‌شود.

به گفته وی، مرکز مهر خانواده متشکل از دو کارشناس(مددکار و روانشناس) است که در سال 97 از سوی این مرکز  به 94 کودک و خانواده آنها بیش از 3 هزار خدمت تخصصی ارائه شده است.

استان قزوین بهزیستی خانواده طلاق والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر