کد خبر: 806965 A

نجفی مطرح کرد:

۲۷۳ روستای قزوین، جایگاه مناسبی برای دفع پسماند ندارند و باید با همراهی و مشارکت دستگاه‌ها، اقدامات مناسبی برای ارتقای سیستم جمع‌آوری و دفع بهداشتی زباله‌های روستایی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: هم اینک زباله‌های ۲۲۰ روستای استان به جایگاه محمدآباد، ۲۲۴ روستا به جایگاه‌های مشترک و ۱۲۹ روستا به جایگاه‌های اختصاصی انتقال می‌یابد.

 اکرم نجفی با تاکید بر جلب مشارکت مردم در طرح‌های مدیریت پسماند روستایی، افزود: یکی از مهمترین عوامل رشد و توسعه اجتماعی-اقتصادی روستاها، نقش و حضور فعالانه مردم در فعالیت‌های مربوط به روستای خود است که موجب نوآوری و مسئولیت پذیری بیشتر آنها در جامعه می‌شود.

وی اضافه کرد: در این راستا شیوه نامه نحوه مشارکت مردم در طرح‌های مدیریت پسماند روستایی تهیه و ابلاغ شده است تا راهکارهای مناسب و قابل اجرا در مدیریت صحیح پسماند با تمرکززدایی از برنامه ریزی‌ها و بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی جمع آوری و ارایه شوند.

نجفی افزود: در این شیوه نامه، مشارکت های مالی و اجرایی برای مدیریت پسماند روستایی تعیین شده و کمک‌های مالی و تسهیلاتی استانداری نیز به منظور حمایت از دهیاری‌ها و گسترش مشارکت‌های مردمی در این زمینه تعریف شده است.

۶۳۰ روستای استان قزوین دارای دهیاری هستند.

امور روستایی جامعه رشد و توسعه زباله برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر