کد خبر: 805716 A

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: واگذاری زمین صنعتی به سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی قزوین رشد 2/7 درصدی داشته است.

حمیدرضا خانپور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از قزوین، بیان کرد: در طول دو سال گذشته تاکنون 361 هکتار زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی استان به متقاضیان سرمایه گذاری و احداث واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در شهرکها و نواحی صنعتی واگذار شده است.

وی گفت: از دو سال گذشته تاکنون به 211 متقاضی سرمایه گذاری به میزان 361 هکتار زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی واگذار شده که در مقایسه با مدت مشابه  270 درصد رشد داشته است که نشان از رونق تولید و اشتیاق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری از آغاز رونق اقتصادی و تولید در پسابرجام در استان است.

وی گفت: در راستای جذب سرمایه گذار و ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار جوانان جویای کار با راه اندازی این 211 واحد صنعتی زمینه اشتغال شش هزار 654 نفر فراهم می شود.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان میزان سرمایه گذاری این واحدهای صنعتی را 23 هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

خانپور اضافه کرد: شهرکهای صنعتی لیا،کاسپین 1 و2 و خرمدشت به ترتیب میزان بیشترین جذب سرمایه گذار و میزان مساحت واگذاری صنعتی را داشته اند.

این مسئول با اشاره به راه اندازی مجدد واحدهای بهره بردار راکد گفت : از ابتدای سالجاری تاکنون،  21 واحد تولیدی بهره بردار راکد با اشتغال 540 نفر مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان با هماهنگی این شرکت و یا با جذب سرمایه گذاران جدید مجدد به چرخه تولید بازگشته اند.

 در  حال حاضر یک هزار و 480 قرارداد با متقاضیان سرمایه گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی دولتی استان منعقد شده که از این تعداد 915 واحد با سرمایه گذاری 26 هزار میلیارد ریال به  بهره برداری رسیده که زمینه اشتغال پایدار 27 هزار نفر را فراهم کرده است.

این مسئول در پایان از کسب رتبه برتر استان در خصوص جذب سرمایه گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی دولتی در نیمه نخست سال جاری در کشور خبر داد.

 

رشد زمین سرمایه گذاران سرمایه گذاری شرکت شهرک های صنعتی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر