کد خبر: 804903 A

۹ مورد ساخت‌ و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه رزجرد قزوین، در راستای آزادسازی بستر مسیل‌ها و اراضی ملی تصرف شده توسط شرکت آب منطقه‌ای استان تخریب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین با اعلام این خبر گفت: در بستر و حریم رودخانه رزجرد قزوین بیش از ۷۱ مورد ساخت و ساز غیرمجاز شناسایی شده و احکام قضایی مورد نیاز برای تخریب آنها گرفته شده است.

یدالله ملکی با بیان اینکه عملیات تخریب زمان‌بر است، اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن برخی ساخت وسازها در نقاط دشوار بستر و حریم رودخانه، اقدامات عملیاتی برای تخریب به آهستگی پیش می‌رود و انتظار داریم که بتوانیم تا پایان شهریور ماه سال جاری این نقاط را تخریب کنیم.

ملکی تعداد کل ساخت و سازهای غیرمجاز شناسایی شده در استان قزوین را ۲۰۰ نقطه اعلام کرد و گفت: به محض پایان یافتن تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه رزجرد، عملیات تخریب را در رودخانه‌های شاهرود، باراجین و ... دنبال خواهیم کرد و این روند کاملا برنامه‌ریزی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین بر همکاری شهروندان و مالکان این ساخت و سازها تاکید کرد و اظهار داشت: هدف از این تخریب‌ها، تعریض رودخانه‌های استان و پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه است که شاید در آینده استان را با خطرات و تهدیدات جدی مواجه کنند.

ملکی با بیان اینکه مسئولیت اجرای تخریب‌ها بر عهده شرکت آب منطقه‌ای است، اظهار داشت: اگرچه در این اقدام دادستان عمومی و انقلاب قزوین، مسئولان استانداری و دیگر نهادهای اجرایی همکاری کردند، اما مدیریت اجرایی این اقدامات بر عهده شرکت آب منطقه ای است و باید مردم نیز همکاری همه جانبه‌ای داشته باشند.

 

استان قزوین دادستان عمومی و انقلاب ساخت و ساز تخریب منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر