کد خبر: 804541 A

مدیر عامل شرکت گاز قزوین:

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین گفت: 85 درصد روستاهای استان قزوین از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین روز جمعه در مراسم نمادین گازرسانی به این روستاها در روستای الولک از توابع شهرستان قزوین، گفت: در این طرح برای گازرسانی به ۲۳ روستای الموت، سه روستای بخش مرکزی، سه روستای آوج و ۲ روستای طارم سفلی ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

اسماعیل مفرد بوشهری افزود: با گازرسانی به این تعداد روستا، هزار و ۴۱۴ خانوار روستایی از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

وی اضافه کرد: در هفته دولت امسال در مجموع ۱۳۴ طرح گازرسانی با ۳۱۲ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

بوشهری ادامه داد: در حال حاضر با انجام این طرح‌ها ۸۵ درصد از روستاهای استان دارای گاز هستند.

وی اظهار داشت: ابتدای دولت یازدهم ۲۳۰ روستای استان گاز دار بودند اما امروز تعداد روستاهای دارای گاز به ۵۰۶ مورد رسیده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین افزود: ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان قزوین هم باید عملیات گازکشی آنها انجام شود.

وی در خصوص دستاوردهای دولت در حوزه گاز در قزوین گفت:تا سال ۹۲، تعداد مشترکان گاز در استان ۳۰۳ هزار و ۵۴۰ مشترک بود اما اکنون این تعداد به ۴۲۱ هزار و ۵۵ مشترک رسیده است.

بوشهری یادآور شد: میزان شبکه گذاری گاز استان نیز تا سال ۹۲، چهار هزار و ۶۷۱ کیلومتر بوده اما در حال حاضر به هفت هزار و ۴۲ کیلومتر افزایش یافته است.

وی، تعداد مشترکان صنعتی و عمده استان را در ابتدای دولت یازدهم، هزار و ۸۷۸ و امروز سه هزار و ۱۵۴ مشترک عنوان کرد و افزود: تا سال ۹۲، تعداد ۶۹ روستای شهرستان قزوین از نعمت گاز بهره‌مند بودند اما اکنون تعدادشان به ۱۳۷ روستا افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین افزود: بزرگترین و سخت‌ترین عملیات گازرسانی در استان مربوط به منطقه الموت بوده که اکنون عملیات گازرسانی در ۶۰ روستای آن در حال انجام است.

استان قزوین خانوار روستایی دولت گاز گاز قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر